Sześćdziesiątka trzeciego liceum w Toruniu

  Sześćdziesiątka trzeciego liceum w Toruniu

  (WIA)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  III LO świętuje swoje sześćdziesiąte urodziny, a my przyłączamy się do zabawy

  III LO świętuje swoje sześćdziesiąte urodziny, a my przyłączamy się do zabawy ©Fot. Lech Kamiński

  Jesteś absolwentem III LO w Toruniu? Niedługo czeka cię wspaniała zabawa na urodzinach szkoły.
  III LO świętuje swoje sześćdziesiąte urodziny, a my przyłączamy się do zabawy

  III LO świętuje swoje sześćdziesiąte urodziny, a my przyłączamy się do zabawy ©Fot. Lech Kamiński

  Toruńska "trójka", jedno z najstarszych liceów w mieście, świętuje w tym roku swoje sześćdziesiąte urodziny. Z okazji jubileuszu 11 października br. odbędzie się IV Zjazd Absolwentów szkoły.

  Organizatorzy mają nadzieję, że tego dnia w III Liceum Ogólnokształcącym spotka się naprawdę wiele osób związanych w latach 1948-91 z obiektem na Stawkach, a od września 1991 już ze Skarpą.

  Uroczystości, w których uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta, byli i obecni nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy liceum, rozpoczną się mszą świętą w kościele M. Kolbego na Rubinkowie, po czym uczestnicy przeniosą się do budynku szkoły przy ulicy Raszei 1.

  Oprócz części oficjalnej zaplanowano także wręczenie Złotych Tarcz najbardziej lubianym i zasłużonym członkom społeczności Lindego, którzy wybrani zostaną w internetowym plebiscycie, występy artystyczne uczniów oraz absolwentów, fotograficzne podróże w czasie, spotkania w klasach, zwiedzanie dawnej siedziby szkoły przy ulicy Hallera i bal absolwenta w restauracji "Anielska Podkowa".

  Czekają niespodzianki

  - Dla przybyłych gości i sympatyków przygotowaliśmy pamiątkową monografię szkoły wzbogaconą o zbiór archiwalnych zdjęć na płycie CD, a także okolicznościowe gadżety - mówi jedna z organizatorek Alicja Leszczyńska.

  Zajrzyj do internetu

  Program obchodów, jak i wszelkie informacje dotyczące uczestnictwa w zjeździe oraz balu, można znaleźć na stronie internetowej szkoły pod adresem http://www.3lo.torun.pl/lo/ (zarówno na stronie głównej, jak i w specjalnej zakładce "60-lecie"). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 września.
  "Trójka" liczy na to, że IV Zjazd Absolwentów będzie się cieszył tak dużym powodzeniem, jak trzy poprzednie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018