Historia na tablicach
Okrągła rocznica była okazją do odsłonięcia tablic upamiętniających kolejne etapy rozwoju szkolnictwa medycznego w Inowrocławiu od roku 1953 do dziś. Jest tam również tablica opisująca misję obecnego "Medyka" placówki, która kształci specjalistyczne kadry w zawodach medycznych, społecznych i pokrewnych, dostosowanych do polskiego i europejskiego rynku pracy.
Odsłonięcia tablic dokonali wicemarszałek Dariusz Kurzawa i radna Elżbieta Piniewska. Poświęcił je ks. Antoni Balcerzak.
Czas wspomnień
- Jubileusz jest okazją do wspomnień - mówiła do gości Urszula Majewska, dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. I nie myliła się, bo w 60-letniej historii "Medyka" wydarzyło się naprawdę wiele i wiele też osób przewinęło się przez poszczególne szkoły, które go tworzyły. Wszystkich trudno było wymienić i spamiętać.
Przypomniano jednak kolejnych dyrektorów: Romana Mroza (lata 1953-1959), Marię Małecką (1962-1972), Józefa Szymańskiego (1970-1978), Włodzimierza Chełmikowskiego (1978-1986), Romualda Stóffa (1986-1990), Marię Malewicz (1990-1994) oraz Jadwigę Kozłowską-Wojtysiak (1994-2001).
O wspaniałej historii "Medyka" i osobach z nim związanych, nauczycielach i uczniach, świadczyły też liczne kroniki, które goście mieli okazję przejrzeć w dniu jubileuszu.
Dobra szkoła
Podkreślano, że inowrocławskie Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, jest jedną z najlepszych szkół w kraju. - Przygotowujemy naszych słuchaczy do bardzo trudnej służby na rzecz drugiego człowieka - podkreśla dyrektor Majewska.
Odbywa się to nie tylko podczas zajęć w dobrze wyposażonych pracowniach. Szkoła współpracuje z uczelniami, organizuje także konferencje naukowe. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy i wykładowców jest liderem działań prozdrowotnych w regionie. I co bardzo ważne, ciągle rozwija nowe kierunki kształcenia.
Czytaj e-wydanie »