Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szkoły ponadpodstawowe we Włocławku mają wolne miejsca. Trwa nabór uzupełniający [zdjęcia]

25 lipca 2022 roku ogłoszono listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Na zdjęciu III LO we Włocławku.
25 lipca 2022 roku ogłoszono listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Na zdjęciu III LO we Włocławku. Wojciech Alabrudziński
Ponad 1600 osób przyjętych zostało do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek na rok szkolny 2022/2023. Wciąż są jednak wolne miejsca we wszystkich typach szkół. Najwięcej wolnych miejsc zostało w technikach, najmniej w tzw. „branżówkach”. Trwa rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca. Na złożenie dokumentów uczniowie mają czas tylko do poniedziałku 1 sierpnia 2022.

Konferencja dotycząca naboru do szkół ponadpodstawowych we Włocławku na rok szkolny 2022/2023

od 16 lat

Tyle miejsc przygotowano w szkołach ponadpodstawowych we Włocławku na rok szkolny 2022/2023

Na rok szkolny 2022/2023 w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek (pięciu liceach, sześciu technikach i czterech szkołach branżowych I stopnia), przygotowano łącznie 1889 miejsc.

Elektroniczna rekrutacja została już zakończona. Do piątku 22 lipca 2022 roku kandydaci mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły. Natomiast w poniedziałek 25 lipca 2022, w samo południe, w szkołach wywieszone zostały listy osób przyjętych i nieprzyjętych. Tego dnia nie tylko przedstawiono wspomniane listy, podane zostały również informacje dotyczące wolnych miejsc w szkołach.

Monika Jabłońska, zastępca prezydenta Włocławka podczas konferencji zorganizowanej we wtorek 26 lipca 2022, przekazała że do szkół zostały przyjęte 1664 osoby (dane z 25 lipca, z godziny 12). Zostało więc ponad dwieście wolnych miejsc, najwięcej w technikach, najmniej w szkołach branżowych.

- Obecnie (dane z 25 lipca) we wszystkich szkołach ponadpodstawowych jest 225 wolnych miejsc: 73 miejsca w liceach ogólnokształcących, 91 w technikach i 61 w szkołach branżowych. Osoby, które nie dostały się w naborze elektronicznym, mogą brać udział w naborze uzupełniającym - mówiła Monika Jabłońska, przypominając, że już od poniedziałku 25 lipca 2022 kandydaci mogą składać stosowne wnioski i dokumenty (w wersji papierowej) do szkół ponadpodstawowych, do których chcieliby się dostać.

Warto zaznaczyć, że dokumenty te należy złożyć do poniedziałku 1 sierpnia 2022. We wtorek 9 sierpnia o godzinie 12 zostaną ogłoszone listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

- Wtedy znów rozpocznie się procedura potwierdzania woli. 12 sierpnia o godzinie 12 ogłoszone zostaną wyniki naboru uzupełniającego - dodaje Monika Jabłońska.

Takie są statystyki chętnych do włocławskich ogólniaków

Nas stronie internetowej, na której prowadzona była elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, sprawdziliśmy statystyki chętnych do włocławskich ogólniaków. W I LO na 180 miejsc było 483 chętnych (217 z pierwszej preferencji). Tyle samo miejsc przygotowano w II LO, ale ubiegały się o nie aż 762 osoby (255 - pierwsza preferencja). Chętnych na naukę w III LO było 695 osób (312 - pierwsza preferencja) na 207 miejsc. IV LO przygotowało 182 miejsca. Ogólna liczba chętnych, to 516 osób (208 - pierwsza preferencja). Najmniej miejsc przygotowało V LO - tu zaplanowano naukę zaledwie 40 pierwszoklasistów. V LO zainteresowanych było 98 uczniów, zaledwie 36 wskazało tę placówkę, jako szkołę pierwszego wyboru.

W systemie dostępne są także dane dotyczące LO w Zespole Szkół Katolickich im. Długosza. Liceum przygotowało 104 miejsca w czterech klasach. Ze statystyk wynika, że było 368 chętnych. 115 kandydatów wskazało tę szkołę jako placówkę pierwszej preferencji.

Przypomnijmy, że np. w III LO im. Marii Konopnickiej przy ulicy Bechiego utworzono dodatkową klasę o profilu biologiczno-chemicznym, bo najwięcej podań składano właśnie do tej klasy.

- Stworzyliśmy dodatkową klasę - mówi Aneta Jaworska, dyrektor LMK Włocławek - W ten sposób powstało aż siedem klas, to w sumie dwustu dziesięciu uczniów. Żałujemy, że nie możemy przyjąć więcej uczniów. W wielu przypadkach musieliśmy wydać decyzje negatywne.

Wakacyjne remonty we włocławskich placówkach edukacyjnych

Podczas konferencji, Monika Jabłońska zaznaczyła też, że mimo wakacji włocławska edukacja nie próżnuje. Oprócz całej procedury związanej z naborami do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli, trwają też przygotowania obiektów edukacyjnych do nowego roku szkolnego.

- Trwają mniejsze i większe remonty, malowanie, przygotowywanie sal dydaktycznych, żeby 1 września uczniowie rozpoczęli naukę w nowych, odświeżonych salach - dodała Monika Jabłońska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska