Impreza ma charakter otwarty, adresowana jest nie tylko do kuracjuszy sanatorium, ale wszystkich, których interesuje artystyczna działalność osób niepełnosprawnych. - W tym roku zobaczymy prace Ireneusz Betlewicza, artysty chorującego na zanik mięśni, malującego między innymi piórkiem trzymanym w ustach - mówi Danuta Adamska, inicjatorka ciechocińskich spotkań niepełnosprawnych artystów i aranżerka tegorocznych prezentacji. - Są też prace Marka Kraussa, zwanego Warszawskim Nikiforem, i grudziądzanki Mireli Dziedziech, specjalizującej się w pejzażach.
Prezentacje zainauguruje o godz. 16.15 spotkanie z Ireneuszem Betlewiczem, poetą i malarzem, członkiem Stowarzyszenia Artystów Polskich i Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Stopami. Na godz. 17.00 zaplanowano otwarcie wernisażu, a pół godziny później zaprezentuje się amatorski Teatr SekRet z Warszawy w spektaklu "Pod słów zaklęciem czarodziejskim", opartym na motywach twórczości Juliana Tuwima.
Natomiast o godz. 18.30 - w sanatorium zabrzmi muzyka jazzowa i filmowa w wykonaniu Jazz Duo z Wrocławia (Janusz Konefał - gitara i Tadeusz Golachowski - saksofon). Będzie okazja posłuchać, jak brzmi połączenie tradycji z nowoczesnością, jazzu z popem i muzyką latynoską, instrumentów akustycznych z elektronicznymi.
Podczas prezentacji swoje prace pokażą też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włocławku Kuj. oraz WTZ"Karczemka".
Sztuka bez barier
(iga)

Danuta Adamska, inicjatorka prezentacji i Sławomira Paracka, animatorka kultury w sanatorium "Ruch "pokazują pracę Marka Kraussa.
Poeci, malarze, muzycy, artyści sceny. Uznani i mniej znani, spotkają się dziś w sanatorium "Polex - Ruch" w Ciechocinku na IX Prezentacjach Artystycznych "Sztuka bez barier".