Drużyna WebKillers Allegro, reprezentująca Polskę, a złożona z młodych chłopaków z naszego regionu, jest już po finałach międzynarodowego konkursu projektowania stron internetowych Webdesign International Festival w Limoges we Francji. Mimo że młodzi informatycy nie znaleźli się na podium, zebrali wiele pochwał od jury i ekspertów z całego świata.
Ekipa WebKillers to studenci Politechniki Poznańskiej i Gdańskiej - Michał Morzyński z Chojnic, Mateusz Szultka z Brus, Mateusz Turzyński z Charzyków oraz Andrzej Grupiński z Poznania.
- Choć nie znaleźliśmy się na podium, to międzynarodowe jury oceniło nasz projekt bardzo wysoko. Został on zauważony i uznany za jeden z najbardziej kreatywnych i pomysłowych - podsumowują informatycy. - Ocena prac oparta była różne międzynarodowe gusta. Nasz wizja przedstawia technologię, która w przyszłości może wyprzeć zupełnie komunikację przy pomocy e-maili. Nasz pomysł znacznie wyprzedza teraźniejszość i obecne możliwości.
Dowodem na to może być ocena polskiego projektu przez profesor Nancy Frieshberg, User Experiences Strategihst z University San Carlos Callifornia. - Strona została wykonana z zachowaniem największej precyzji oraz w kontakcie z użytkownikiem. Jej interaktywność, przedstawienie nowych rozwiązań z całą pewnością na stałe wpisują się w trend projektowania witryn interaktywnych. A brazylijski dyrektor strategii reklamy, Vagner de Carvalho dodał, że to kosmiczny pomysł i świetna robota.
Mistrzostwa polegały na stworzeniu zadanej strony-aplikacji przez 24 godziny. Oprócz umiejętności i sprawności technicznych musieli wykazać się spojrzenia w nadchodzące trendy i przeczucia najciekawszych innowacji, które mogą pojawić się na rynku w najbliższych latach. Swoją technologię Polacy nazwali Love Life 6.0 i opiera się ona na komunikacji człowieka ze światem za pomocą samych zmysłów, poprzez zminimalizowany komunikator w postaci bransoletki. Opaska ta pełni funkcję translatora pomiędzy ludzkimi zmysłami a zewnętrznym otoczeniem. Narzędzie Love Life 6.0 jest zatem szóstym niezależnym sztucznym zmysłem...
Zainteresowanym podajemy stronę, na której można obejrzeć projekt Polaków:
http://www.webdesign-festival.com/2008/equipes/finale/webkillers/
Mistrzostwa wygrali Szwedzi przed Brazylijczykami i zespołem z Indii.
Aleksander Knitter
Zdjęcia:
Webkillers.jpg - Drużyna WebKillers (od lewej): Mateusz Szultka, Michał Morzyński, Mateusz Turzyński, Andrzej Grupiński.