- To wydarzenie adresowane przede wszystkim do hodowców i przyszłych hodowców. Zainteresowanie jest w tym roku duże - podaje pracownica KPODR. Pierwszego dnia przewidziano warsztaty hodowlane, ocenę fenotypu szybszyli i wystawę tych zwierząt. Będą przyjmowane od południa.
W sobotę w planie są warsztaty hodowlane od godz. 12:00 do 14:00. Będzie to szkolenie wprowadzające do zagadnienia oceny fenotypowej, stanowiącej kryterium do selekcji szynszyli, wykładowcami będą: mgr inż. Łukasz Baran, mgr inż. Lilianna Beszczyńska i mgr inż. Agnieszka Brzezińska (specjaliści ds. oceny z Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt).
Po wykładzie odbędą się ćwiczenia dotyczące oceny szynszyli. Hodowcy, którzy chcą wziąć udział w ćwiczeniach powinni zabrać po 2 sztuki szynszyli własnych, które nie będą oceniane na wystawie, zaznacza KPODR. Podczas zajęć:
- posługiwanie się wzorcem oceny szynszyli,
- dobór zwierząt do rozrodu,
- selekcja szynszyli na wystawę.
Drugiego dnia (4 czerwca) odbędzie się konferencja dla hodowców szynszyli, temat wiodący "Dobrostan w chowie szynszyli". Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych hodowlą szynszyli
wideo: x-news/STORYFUL