
Zasada 30-30-30 sugeruje również zmniejszenie dziennego spożycia kalorii o około 30 procent. Nie jest to drastyczna redukcja, co czyni ją łatwiejszą do zrealizowania. Na przykład, jeśli dzienne zapotrzebowanie wynosi 2000 kalorii, należy spożywać około 1400 kalorii. Stopniowa redukcja kalorii jest bezpieczniejsza i zdecydowanie bardziej skuteczniejsza niż drastyczne cięcia.
Czytaj dalej >>>>>

Ważnym elementem zasady 30-30-30 w odchudzaniu jest uważne jedzenie. Sugeruje, by poświęcić co najmniej 30 minut na delektowanie się posiłkami, skupienie się na jedzeniu i na każdym kęsie. Uważne jedzenie może prowadzić do lepszej kontroli porcji, bardziej świadomych wyborów żywieniowych a także pomóc stać się bardziej świadomym sygnałów głodu i sytości organizmu, zapobiegając przejadaniu się. Warto unikać takich czynników rozpraszających, jak oglądanie telewizji lub korzystanie z telefonu podczas jedzenia.
Czytaj dalej >>>>>

Zdaniem ekspertów, zasada 30-30-30 jest wyważona i łatwa do przestrzegania. Nie wprowadza drastycznych zmian, co w dłuższej perspektywie ułatwia jej utrzymanie. Jak wskazują eksperci, małe, ale konsekwentne zmiany w codziennej rutynie mogą z czasem prowadzić do znacznej utraty wagi. Metoda 30-30-30 wspiera zrównoważone podejście do kontroli wagi, uwzględniając zarówno spożycie, jak i wydatek kalorii, pomaga stworzyć zrównoważony styl życia zamiast korzystać z ekstremalnych diet. Pozwala też w łatwy sposób śledzić swoje postępy.
Czytaj dalej >>>>>

Eksperci podkreślają, że metoda 30-30-30 zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych. Koncentrowanie się na uważnym jedzeniu pomaga stworzyć zdrowsze relacje z jedzeniem, zmniejszając prawdopodobieństwo jedzenia emocjonalnego lub impulsywnego. Ta zasada nie tylko pomaga w utracie wagi, ale także poprawia ogólny stan zdrowia. Regularne ćwiczenia i uważne odżywianie to niezbędne elementy zdrowego stylu życia, zmniejszające ryzyko chorób przewlekłych.