Życie na wsi to nie tylko sielanka
Wsie są różne, ludzie też. Jeden czuje się dobrze w przestrzeni zurbanizowanej, drugi widząc rozległą przestrzeń wokół. Nie ma miejsca idealnego dla wszystkich i o tym trzeba pamiętać. Tak, jak pamiętać powinniśmy o tym, co jest dla nas ważne, gdyby wybieramy działkę pod budowę domu. Ma być na odludziu czy jednak w miejscu dobrze skomunikowanym i z sąsiadami za płotem?
Dlaczego warto zamieszkać na wsi? Świadomie wybieraj miejsce, gdy rozważasz mieszkanie na wsi
Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, jednak to, że przestrzenie im bliżej miast, tym bardziej będą się zabudowywały, możemy przyjąć jako pewnik. Te podmiejskie wsie bardziej przypominają osiedla, mają w większości asfaltowe drogi, dość ścisłą zabudowę. W okolicy znajdzie się sklep, paczkomat i przystanek autobusowy. Czasem też przedszkole i ośrodek zdrowia. Nie wszędzie tak jest.
Planując przeprowadzkę na wieś, trzeba pamiętać, że to miejsce produkcji rolnej. Więcej piszemy o tym aspekcie w jednym ze slajdów
Wady i zalety mieszkania na wsi
Nasz przegląd znajdziesz na kilku slajdach, zwracamy uwagę m.in. na:
- odległość i połączenia komunikacyjne (gdzie ten autobus?)
- jakość powietrza (czystsze, ale czasem z wonią obory lub chlewni)
- otoczenie przyrody (ach ta nachalna przyroda!)
Po przeprowadzce na wieś trzeba przyzwyczaić się, że jest... inaczej. Nagle wszystko nie zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jedne życiowe wyzwania zastąpią nowe, jak utwardzenie drogi dojazdowej, by auto nie zapadało się w błocie czy przestrzeń wokół domu, o którą trzeba dbać.
