Atrakcji było mnóstwo, a że dopisała pogoda to i frekwencja była ogromna. Można było posilić się swojską strawą, a maluchy do woli mogły korzystać ze strefy dmuchanych zjeżdżalni.
- Były również zabawy i gry rycerskie - wylicza Alicja Sowińska-Piłat przewodnicząca rady gminy Radzyń Chełmiński.
Ogromną radość odważnym sprawił balon, na którym można było się wznieść i zobaczyć uroczy Radzyń Chełmiński z lotu ptaka.
W biegu ulicznym z okazji 790. rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu wystartowało 59 biegaczy. Trasa liczyła ponad 12 km. Pierwszym, który dobiegł na metę z czasem 44:05 był Paweł Malinowski z Torunia. Wśród pań najlepsza była Joanna Kalota z Torunia (czas: 49:44).
Czytaj też:
Patronat nad imprezą objął burmistrz Radzynia Chełmińskiego Maciej Góral: - To szczególny jubileusz, który przypomina nam o bogatej historii i dumie, jaką niesie przynależność do naszej wspólnoty. Nasze miasto z jego wspaniałym zamkiem w sercu jest nie tylko miejscem, w którym żyjemy, ale również symbolem naszej kultury i dziedzictwa. Zamek, będący niegdyś bastionem obronnym, dziś stanowi świadectwo naszej determinacji i ducha, który towarzyszy nam każdego dnia. Nie możemy jednak spocząć na laurach. Wspólnie budujemy lepszą przyszłość, opierając się na wartościach, które przekazywano nam przez pokolenia. Każdy z nas ma swoją rolę w tworzeniu wizji miasta, które niech stanie się otwarte, przyjazne, obywatelskie i pełne możliwości dla przyszłych pokoleń.
Dodajmy, według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 31 grudnia 2021 r. Radzyń Chełmiński liczył 1777 mieszkańców. Terytorialnie miasteczko położone jest na Pojezierzu Chełmińskim, 15 km na wschód od Grudziądza, (należy do powiatu grudziądzkiego) przy drodze do Wąbrzeźna. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem są ruiny zamku krzyżackiego, w którym przed laty kręcono film "Pan Samochodzik templariusze ". Premiera odbyła się w 1972 roku.
