Czy wiecie, co to jest ścisło-nauka? Uczniowie z Gimnazjum im. Kościelskich już mają taką wiedzę! Z racji projektu pod nazwą "Nie bądź sępem, ucz się w Skępem" zorganizowano dla nich m.in. spotkanie z tej dziedziny - prowadzili je pracownicy z firmy "Mały inżynier" z Poznania. Uczniowie pod kierunkiem prowadzących zgłębiali tajniki fizyki i chemii. Przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia związane z optyką, rozszerzalnością temperaturową ciał oraz nadprzewodnictwem.
Projekt, który zakończy się 30 bm. zakłada m.in. również dodatkowe zajęcia pozalekcyjne - wyrównawcze i rozwijające. - Wykonaliśmy tytaniczną prace, aby ten projekt zorganizować w naszej szkole jak najlepiej - mówi Wojciech Budzyński, dyrektor gimnazjum. - Dla naszych uczniów to szansa na zdobycie dobrego przygotowania do egzaminów, w ogóle do zdobycie szerszej wiedzy z róznych dziedzin, podszkolenia się . Efekt ? Zobaczymy, sprawdzimy to już niebawem, po ogłoszeniu wyników egzaminu dla gimnazjalistów.
Dla dwustu uczniów
W projekcie uczestniczyło 200 uczniów gimnazjum. - Brali udział między innymi w przedmiotowych zajęciach pozalekcyjnych - mówi Ewelina Szyszka z firmy zarządzającej projektem NGO and Business Service Przemysław Rajchel. - Dotyczyły one wiedzy matematyczno-przyrodniczej, posłgiwania się językami obcymi, oraz informatyki, ekologii, przedsiębiorczości.
Pomyślano także o wykorzystaniu ekspresji kulturalnej uczniów. Zaplanowano zajęcia grupy tanecznej, wyjazdy do kina i teatru. Aby wzmóc tożsamość z regionem, małą ojczyzną, przygotowano dla uczniów wycieczki do "Explozeum" i Biskupina. Były również "Żywe Lekcje Historii".
Młodzi ludzie, którzy mają problemy w nauce mieli warsztaty z ortografii, uczyli się technik zapamiętywania, zaś uzdolnieni liderzy wzięli udział w warsztatach dziennikarsko - projektowych.
Wszyscy uczestnicy projektu zostali objęci indywidualnym wsparciem doradcy zawodowego. Szkoła wzbogaciła się m.in. o komputery, lunetę astronomiczną i urządzenia do doświadczeń fizycznych
Czytaj e-wydanie »