Droga dojścia na peron została wygrodzona, zamontowane zostało także energooszczędne oświetlenie z oprawami LED, które zapewni dobrą widoczność także po zmroku. Dojście zostało dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
Wszystko wskazuje na to, że wykonawca zmieści się w terminie realizacji tego projektu, który był wyznaczony na koniec października br. Prace o wartości prawie 1,8 mln zł netto wykonywała firma PORR S.A. Środki na budowę dojścia pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Inwestorem było PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Czytaj też
- Ponad pół wieku była kładka nad torami PKP w Grudziądzu... i śladu już po niej nie ma
- Kładka nad torami w grudziądzkim Mniszku została zamknięta. Ruszą prace rozbiórkowe
- Nowy przystanek kolejowy "Grudziądz Rządz" ma tylko jeden feler... Niestety, duży
- Przystanek kolejowy Grudziądz - Śródmieście gotowy. Pociągi jeżdżą znowu przez most
Dodajmy, że to nie jedyna inwestycja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Grudziądzu. Od września br. funkcjonuje nowy przystanek kolejowy Grudziądz - Rządz. Wraz z budową przystanku "Grudziądz Rządz" zmodernizowano sygnalizację na sąsiednim przejeździe kolejowym. Zamontowano m.in. rogatki, które opuszczają się przed pieszymi idącymi chodnikiem.
Ponadto:
w lutym bieżącego roku uruchomiono przystanek Grudziądz Śródmieście przy moście nad Wisłą, na linii w stronę Laskowic Pomorskich
w grudniu 2023 r. uruchomiono przystanek Grudziądz Tuszewo, położony na trasie kolejowej z Grudziądza do Malborka
