MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taka jest na co dzień Beata Podlewska, nowa burmistrz Nieszawy

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Wideo
od 16 lat
Po raz pierwszy burmistrzem Nieszawy została kobieta. Po ostatnich wyborach samorządowych funkcję tę pełnić będzie Beata Podlewska. Jaka jest na co dzień i jaki jest jej pomysł na miasto?

W Nieszawie podczas wyborów samorządowych 2024 o fotel burmistrza ubiegało się dwóch kandydatów. Zwyciężyła Beata Podlewska, na którą głos oddało 612 osób, to 56,77 proc. poparcia.

Konkurent, obecny włodarz miasta, Przemysław Jankowski zdobył 466 głosów i 43,23 proc. poparcia.

Pani Beata ma 52 lata, wykształcenie wyższe pedagogiczne. Jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch synów.

- Nie należę do żadnej partii politycznej. Ponadto jestem czynnym strażakiem ratownikiem OSP oraz opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W związku z wyborem mojej osoby na stanowisko burmistrza złożyłam rezygnację z funkcji przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Nieszawie – wyjaśnia Beata Podlewska.

Ma kilka pasji. Latem to wędrówki górskie, zimą narty, a przez cały rok śpiew.

Trwa głosowanie...

Czy Nieszawa to ładne miasto?

Do kandydowania na burmistrza Nieszawy przekonali ją mieszkańcy.

- Do startu w wyborach samorządowych i ubiegania się o fotel burmistrza przekonali mnie sami nieszawianie, którzy wskazywali na konieczność piastowania urzędu burmistrza przez mieszkańca naszego miasta. W samorządzie „pracuję” od 2021 roku, odkąd zostałam radną Rady Miejskiej Nieszawa, niemniej mam ukończone studia wyższe na kierunku administracja publiczna z tytułem najlepszego absolwenta uczelni. Pracuję jako nauczyciel akademicki na kierunku administracji i studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej. Ponadto od ponad 10 lat, pracując w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto” w Nieszawie, pełnię funkcję prezesa zarządu – dodaje Beata Podlewska.

Kandydatka i jej komitet widzi potrzebę zmian w Nieszawie. Wymieniają liczne pomysły na kolejne inwestycje.

- Dokończymy rozpoczęte inwestycje, podejmiemy działania zmierzające do rewitalizacji nabrzeża wiślanego, będziemy realizować kolejne inwestycje drogowe polegające na utwardzeniu dróg gruntowych masą bitumiczną. Nie ma naszej zgody na to, żeby w XXI wieku w mieście występowały nieutwardzone nawierzchnie dróg. Do wykonania wskazanych przedsięwzięć potrzeba olbrzymich środków zewnętrznych, będziemy o nie aplikować i pilnować procedur, jak i terminów – tłumaczy Podewska. - Nieszawa potrzebuje gospodarza-nieszawianina, który będzie dbał o to miasto, jak o własny dom. Do Nieszawy i nieszawian trzeba podchodzić z sercem, a któż może mieć je większe niż my sami? Miastem należy zarządzać tak, aby mieszkańcom żyło się, jak najlepiej. Do tego potrzeba zarówno gruntownego wykształcenia, jak i umiejętności budowania dobrych relacji między ludźmi. Chcemy słuchać mieszkańców, wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom.

Zdaniem przyszłej burmistrz Nieszawa to wyjątkowe miasto z bogatą historią i kulturą, gdzie należy postawić przede wszystkim na turystykę.

- Możemy pochwalić się wieloma zabytkami. Nie sposób nie wskazać tutaj naszego położenia nad królową polskich rzek - Wisłą, posiadania unikatowej atrakcji, jaką jest bocznokołowy prom rzeczny „Nieszawa”, a także faktu, że Nieszawa była planem dla wielu produkcji filmowych. Dla właściwej realizacji tego celu zamierzamy powołać do życia Miejskie Centrum Historii, Kultury i Sportu - opowiada Beata Podlewska.- Mam nadzieję, że obejmując fotel burmistrza, sprostam wszystkim pokładanym we mnie nadziejom, że Nieszawa odzyska należny jej splendor i blask. Dołożę wszelkich starań, żeby tak się stało.

Zapytaliśmy także o obawy nowej burmistrz.

- Nie chcę na razie mówić o obawach, które mi towarzyszą, dopóki nie będę miała dostępu do informacji i dokumentów, które znajdują się w Urzędzie Miasta. Będzie na to czas po zaprzysiężeniu – wyjaśniła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Taka jest na co dzień Beata Podlewska, nowa burmistrz Nieszawy - Aleksandrów Kujawski Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska