MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taki na co dzień jest Jarosław Jucewicz. Walczy w drugiej turze o urząd burmistrza Ciechocinka

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Jarosław Jucewicz kandyduje na burmistrza Ciechocinka
Jarosław Jucewicz kandyduje na burmistrza Ciechocinka Jarosław Jucewicz Archiwum
Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 kwietnia 2024 roku. W Ciechocinka zmierzą się Jarosław Jucewicz i Wojciech Marjański. Na aleksandrowkujawskinaszemiasto.naszemiasto.pl i pomorska.pl prezentujemy kandydatów na burmistrza uzdrowiska. Jako pierwszy Jarosław Juecwiecz.

Jarosław Jucewicz kandydat na burmistrza Ciechocinka

Jarosław Jucewicz kandyduje w wyborach samorządowych w 2024 roku na burmistrza uzdrowiska z komitetu wyborczego „Łączy nas Ciechocinek”. W pierwszej turze zdobył 2085 głosów, czyli 48,98 proc. poparcia.

Jarosław Jucewicz prywatnie

Ma 41 lat. Z żoną Agatą wychowuję córkę Amelię i syna Jakuba. Lubi podróżować, poznawać nowe kuchnie i tradycje kulinarne. Wolne chwile spędza z rodziną, grając w gry strategiczne i logiczne, a gdy jest nad wodą, łowi ryby. Od dziecka związany jest z uzdrowiskiem.

- Dzieje rodziny Urbańskich, od strony mamy zostały opisane w książce Andrzeja Łozickiego „Ciechocinek. Powrót do źródeł”. Pradziadek oraz dziadek pracowali w Warzelni Soli, natomiast prababcia i babcia w PPUC, oraz Sanatorium Orion. Od strony taty rodzina pochodzi z Wyrki na Ukrainie, gdzie dokonano rzezi wołyńskiej. Dziadek i babcia trafili do obozu pracy w fabryce Luftwaffe. Historia rodziny opisana została w książce Małgorzaty Witko „Wyrka. Utracony Wołyński Raj” – opowiada Jarosław Jucewicz.

Kandydat zdradza, że zawsze lubił pracować społecznie. Jako nastolatek wspierałem medialnie, lokalny klub sportowy „Zdrój”, prowadząc stronę internetową. - Piastując urząd burmistrza mam możliwość tworzenia historii jednego z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Patrząc na tę niepełną kadencję mojego urzędowania, udało mi się złamać bariery, które do tej pory nie były do pokonania tj. możliwość powrotu kolei na linię 245 w 2025 roku, przejęcie od Urzędu Marszałkowskiego ulicy Kopernika, pozyskanie 13 h gruntów od KOWR, czy zakup przez naszą spółkę gruntów pod rozbudowę budownictwa mieszkaniowego. Dodatkowo udało się dla miasta zabezpieczyć ponad 110 milionów złotych w różnych grantach i środkach na realizacji różnych przedsięwzięć – dodaje.

Jarosław Jucewicz i jego doświadczenie zawodowe

- Jestem burmistrzem Ciechocinka z nowoczesnym i managerskim podejściem do zarządzania uzdrowiskiem, wieloletnim samorządowcem zaangażowanym w sprawy miasta, przedsiębiorcą. Piastowałem kierownicze stanowisko w międzynarodowej korporacji poligraficznej, łącząc pracę etatową z zarządzaniem własnym przedsiębiorstwem, w którym zajmowałem się doradztwem w zakresie prawa pracy, BHP oraz PPOŻ. Jestem ekspertem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, w tym unijnych. Mam uprawnienia audytora systemów zarządzania jakością. Byłem doradcą komisji sejmowych i zespołów parlamentarnych: Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Dzieci. Zawsze lubiłem pracować społecznie, za co stałem się Laureatem Europejskiego Lauru Przedsiębiorczości jako Lider Społeczeństwa Obywatelskiego, przyznanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą – wyjaśnia Jarosław Jucewicz.

Program Jarosława Jucewicza, kandydata na burmistrza Ciechocinka

  • Rozwój komunikacji miejskiej oraz przywrócenie połączenia kolejowego wraz z modernizacją linii kolejowej 245 i połączenie z Toruniem z możliwością wydłużenia do Bydgoszczy, oraz dostosowaniem peronów dla osób niepełnosprawnych.

  • Dynamiczny rozwój inwestycji w mieście poprzez rozwój budownictwa mieszkaniowego, rozbudowę infrastruktury sportowej, budowę Centrum Historyczno-Edukacyjnego wraz z basenem pływackim, modernizację dróg oraz budowę nowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

  • Zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach oraz modernizacja budynku Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Kubusia Puchatka wraz z doposażeniem infrastruktury dydaktycznej szkół podstawowych i przedszkoli w Ciechocinku.

  • Dbanie o dziedzictwo kulturowe Ciechocinka poprzez wpisanie na listę UNESCO, rewitalizację zabytków, wprowadzenie parku kulturowego i opisanie zasad jego funkcjonowania zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Taki na co dzień jest Jarosław Jucewicz. Walczy w drugiej turze o urząd burmistrza Ciechocinka - Aleksandrów Kujawski Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska