https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Ciechocinku uzdrowiska z kujawsko-pomorskiego podpisały porozumienie. To nowa era współpracy

Ewelina Fuminkowska
Uzdrowiska z województwa kujawsko-pomorskiego podpisały porozumienie. Chcą razem się promować
Uzdrowiska z województwa kujawsko-pomorskiego podpisały porozumienie. Chcą razem się promować UM Ciechocinek
Ciechocinek, Inowrocław i Brześć Kujawski postanowiły połączyć siły w ramach nowego porozumienia o współpracy. Trzy uzdrowiska z województwa kujawsko-pomorskiego dążą do stworzenia stowarzyszenia, które ma na celu wspólną promocję i wzmocnienie ich pozycji na mapie uzdrowiskowej. Dzięki tej inicjatywie, lokalne kurorty mają szansę na zwiększenie swojej atrakcyjności zarówno w kraju, jak i za granicą.

W Ciechocinku odbyła się międzynarodowa konferencja "Solankowa Dolina", która stała się areną dla ważnych decyzji dotyczących przyszłości uzdrowisk w regionie. Podczas wydarzenia, przedstawiciele Ciechocinka, Inowrocławia oraz Brześcia Kujawskiego podpisali porozumienie o współpracy. Celem tego dokumentu jest utworzenie stowarzyszenia gmin uzdrowiskowych, które wspólnie będą promować swoje walory.

Porozumienie to zostało podpisane przez prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka oraz burmistrzów Ciechocinka Jarosława Jucewicza i Brześcia Kujawskiego Tomasza Chymkowskiego. Wszyscy wyrazili chęć długofalowej współpracy, która ma na celu realizację wspólnych celów strategicznych.

Burmistrz Ciechocinka, Jarosław Jucewicz, podkreśla znaczenie stworzenia stowarzyszenia podobnego do tych działających w innych regionach Polski, takich jak Małopolska.

- Chcemy wspólnie stworzyć stowarzyszenie, podobne jak działa w Małopolsce. Warto mieć osobny budżet i prowadzić reklamę naszych uzdrowisk, a mamy się czym pochwalić – mówi burmistrz Jarosław Jucewicz.

Zdaniem włodarzy trzech uzdrowiskowych gmin z województwa kujawsko-pomorskiego, brakuje odpowiedniej reklamy, która przyciągnie turystów z Polski i zagranicy. Choć kuracjuszy nie brakuje, to jednak pojawia się problem z finansami. Kuracjusze to przede wszystkim pacjenci skierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uzdrowiska szukają prywatnych turystów.

Kujawsko-pomorskie uzdrowiska mają wiele atutów, i dzięki temu z powodzeniem, mogą konkurować z droższymi kurortami Europy Zachodniej. Są one nie tylko tańsze, ale także posiadają unikalne zasoby, takie jak wody mineralne, sole, lecznicze glinki i błota. Powiat aleksandrowski, w którym znajduje się Ciechocinek, jest drugim w Polsce pod względem bazy hotelowej, co dodatkowo podkreśla jego potencjał.

- Powiat aleksandrowski jest na drugim miejscu w Polsce pod względem bazy hotelowej. Mamy bardzo dużą ilość łóżek. Baza hotelowa i sanatoryjna jest bardzo dobra, potrzebna jest reklama - dodał burmistrz Jucewicz.

Ciechocinek planuje przyciągnąć nie tylko starszych kuracjuszy, ale także rodziny z dziećmi oraz turystów zagranicznych.

- Wśród kuracjuszy większość to osoby starsze, chcemy przyciągnąć rodziny z dziećmi i turystów zagranicznych. Wspólne działania mogą przynieść wiele korzyści – uważa burmistrz Ciechocinka.

Pomysł na stworzenie stowarzyszenia zrodził się podczas rozmów i będzie omawiany z marszałkiem województwa, na którego współpracę liczą gminy uzdrowiskowe.

Mimo prób, nie udało się uzyskać odpowiedzi od burmistrza Brześcia Kujawskiego, a rzecznik prasowy Inowrocławia nie odpowiedziała jeszcze na wysłane pytania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska