
Takie będzie lato 2023 - oto długoterminowa prognoza pogody IMGW
Jakie będzie lato 2023 w Polsce? Jaka jest prognoza pogody na tegoroczne wakacje? IMGW prognozuje, jaka pogoda czeka nas przez najbliższe miesiące. Okazuje się, że pogoda mocno nas zaskoczy! Meteorolodzy ostrzegają, że czekają nas anomalie pogodowe i upały powyżej 30 stopni Celsjusza, nagłe burze i duża zmienność pogody.
Taką pogodę zapowiadają eksperci. Zobacz w naszej galerii najnowszą prognozę pogody na lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2023 roku >>>>>

Takie będzie lato 2023 w Polsce - nowa prognoza pogody
Eksperci z całej Europy zapowiadają piekielne upały, jakich jeszcze nie było! Nie mają wątpliwości, że lato 2023 będzie rekordowo ciepłe i bezdeszczowe, wręcz skrajnie suche. Będzie cieplej niż zwykle - eksperymentalna prognoza długoterminowa IMGW wskazuje, że w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej.
Zobacz na kolejnych slajdach galerii najnowszą prognozę pogody na lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2023 roku >>>>>

Pierwszy dzień lata 2023
Pierwszy dzień lata w 2023 roku przypada na 21 czerwca. Jest to dzień przesilenia letniego, w którym dzień na półkuli północnej jest najdłuższy. Astronomiczne lato 2023 rozpoczyna się się 21 czerwca, a kończy 23 września. Lato meteorologiczne zaczyna się zawsze 1 czerwca, a kończy 31 sierpnia.
Zobacz na kolejnych slajdach galerii najnowszą prognozę pogody na lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2023 roku >>>>>

Pogoda na lipiec 2023
Na przełomie czerwca i lipca temperatury znacznie wzrosną, fala upałów wróci po 10 lipca, jednak wraz z cieplejszym powietrzem będą pojawiać się burze z intensywnymi opadami. Lipiec 2023 będzie zdecydowanie cieplejszy od zeszłorocznego. Lato 2023 będzie rekordowo ciepłe i bezdeszczowe, wręcz skrajnie suche.
Jak wyliczyli meteorolodzy IMGW, w lipcu 2023 średnia temperatura w całym kraju ma przekraczać średnią wieloletnią. Będzie to kolejny miesiąc z wielodniowymi upałami. Miesięczna suma opadów w całym kraju powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej. Taka pogoda będzie sprzyjać suszom oraz obniżeniem poziomu wód w rzekach czy jeziorach.