https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie emerytury dostają teraz nauczyciele - mamy przykłady. Tyle trafia na konta byłych nauczycieli

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
Nauczyciele to jedna z grup zawodowych, która jest najbardziej krytykowana. Etat nauczyciela wynosi 18 godzin przy tablicy i to budzi ogólny sprzeciw. Bo mają za długie wakacje, bo za mało pracują, a ciągle chcą podwyżki. Prawda jest taka, że nauczyciele poza pracą przy tablicy muszą się do tych lekcji przygotować. Często pracując zdecydowanie dłużej, niż 40 godzin tygodniowo. Zobaczcie, jakie emerytury mają osoby pracujące jako nauczyciel. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>> Dane nie są oficjalne, pochodzą z komentarzy internetowych
Nauczyciele to jedna z grup zawodowych, która jest najbardziej krytykowana. Etat nauczyciela wynosi 18 godzin przy tablicy i to budzi ogólny sprzeciw. Bo mają za długie wakacje, bo za mało pracują, a ciągle chcą podwyżki. Prawda jest taka, że nauczyciele poza pracą przy tablicy muszą się do tych lekcji przygotować. Często pracując zdecydowanie dłużej, niż 40 godzin tygodniowo. Zobaczcie, jakie emerytury mają osoby pracujące jako nauczyciel. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>> Dane nie są oficjalne, pochodzą z komentarzy internetowych pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Nauczyciele to jedna z grup zawodowych, która jest najbardziej krytykowana. Etat nauczyciela wynosi 18 godzin przy tablicy i to budzi ogólny sprzeciw. Bo mają za długie wakacje, bo za mało pracują, a ciągle chcą podwyżki. Prawda jest taka, że nauczyciele poza pracą przy tablicy muszą się do tych lekcji przygotować. Często pracując zdecydowanie dłużej, niż 40 godzin tygodniowo. Zobaczcie, jakie emerytury mają osoby pracujące jako nauczyciel.

Nauczyciele to grupa uznawana przez resztę społeczeństwa za szczęściarzy. Bo przecież pracują tylko 18 godzin w tygodniu, bo mają ciągle wolne, bo dużo zarabiają. Prawda jest taka, że nauczyciel pracuje tak samo jak każdy inny pracownik umysłowy. A ich wynagrodzenie do najwyższych nie należy.

Czas pracy nauczycieli badał Instytut Badań Edukacyjnych. Z jego raportu wynika, że przy 18-godzinnym pensum nauczyciele średnio pracują nie 40, lecz 47 godzin tygodniowo.

Takie emerytury dostają nauczyciele. Tyle dostają na konto. Mamy przykłady

A jak wyglądają świadczenia emerytalne nauczycieli? Ile dostają na konto? Sprawdzamy. W poniższej galerii zbaczcie jakie emerytury dostają byli nauczyciele:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Piotr
Z każdej strony trombi się że kobiety nie są równouprawnione ale na emeryturę 5 lat wcześniej.

Długość życia jest przeciętnie u kobiet o 4..5 lat dłuższą co wiąże się z tym że przeciętnie kobiety pobierają 10 lat dłużej emeryturę.

Wyobraźcie sobie teraz że to kobiety żyją dłużej to pewnie musiałby być powołany minister specjalny a u mężczyzn( obojętnie jakie są tego powody) nie robię nic żeby się z problemem zająć jak chociażby trochę tę sytuację można zmienić.

Tak to wygląda sytuacja że kobiety będą za 107 lat równouprawnione....
c
czarek
Dziennikarz mógłby się lepiej przygotować do tematu! Na dzisiaj nauczyciele przechodzą na emerytury jak każdy inny pracownik, kobiety 60lat, mężczyźni 65lat. Mogą przejść wcześniej na tzw świadczenie kompensacyjne które w drastyczny sposób pomniejszy potem właściwą emeryturę i nie mogą dorabiać! Co zaś się tyczy kwoty pobieranej emerytury tro zależy już tylko od tego kto sobie ile nazbiera na swoim koncie emerytalnym. Ci którym nie chciało się pracować powyżej etatu dostaną grosze, ci którzy pracowali niczym pszczółki w ulu dostaną adekwatnie wyższe wyliczenie i kasę na konto. Pokazane w artykule kwoty emerytur o niczym nie świadczą i nie dają żadnej wiedzy ani czytelnikom ani młodym nauczycielom.
G
Gość
Może najpierw autor zapoznałby się z tym artykułem https://gratka.pl/blog/praca/kiedy-nauczyciel-moze-przejsc-na-wczesniejsza-emeryture/36199/ , a potem pisał kto ile ma. Cała rzetelność dziennikarska, a raczej pseudorzetelność
g
gapcio
Emerytura to rzecz dziwna:

1. wiek przejścia,

2. rok przejścia własny na emeryturę w kolejnych latach

3. sposób liczeni.

4.przywileje lata 80 te,90 te i obecnie już brak !!

Moja łączona ok.20 lat przemysł i ok.20 lat szkoła i 65 lat to ponad 4 tys. netto
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska