Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie są objawy przesilenia zimowego. Przeczytaj, jeżeli odczuwasz senność i ból głowy

Joanna Gólczyńska
Joanna Gólczyńska
Prawie każdy z nas słyszał o objawach przesilenia wiosennego, lecz niewielu wie, że przesilenie zimowe także może powodować wiele dolegliwości. Są one równie dokuczliwe i nie należy ich ignorować. Sprawdź w artykule jakie są objawy przesilenia zimowego i jak poradzić sobie radzić z tą przypadłością. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii.
Prawie każdy z nas słyszał o objawach przesilenia wiosennego, lecz niewielu wie, że przesilenie zimowe także może powodować wiele dolegliwości. Są one równie dokuczliwe i nie należy ich ignorować. Sprawdź w artykule jakie są objawy przesilenia zimowego i jak poradzić sobie radzić z tą przypadłością. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii. pixabay
Prawie każdy z nas słyszał o objawach przesilenia wiosennego, lecz niewielu wie, że przesilenie zimowe także może powodować wiele dolegliwości. Są one równie dokuczliwe i nie należy ich ignorować. Sprawdź w artykule jakie są objawy przesilenia zimowego i jak poradzić sobie radzić z tą przypadłością.

Przesilenie zimowe przypada na czas 21-22 grudnia. Podczas tego zjawiska Słońce przemieszcza się po zwrotniku Koziorożca. To właśnie wtedy rozpoczyna się kalendarzowa zima, a sam dzień przesilenia zimowego jest najkrótszym dniem w roku (trwa zaledwie 7-8 godzin). Ludzki organizm, choć szybko adaptuje się do trudnych warunków, może odczuwać w dniach poprzedzających przesilenie, a także po wystąpieniu zjawiska wiele dokuczliwych objawów.

Takie są objawy przesilenia zimowego

Senność, apatia, bóle migrenowe... Te objawy zazwyczaj kojarzą nam się z przesileniem wiosennym. Nie każdy wie, że mogą nam także towarzyszyć podczas przesilenie zimowego. Co jeszcze? Takie są objawy przesilenia zimowego - zobacz w naszej galerii:

Aby lepiej radzić sobie z objawami przesilenia wiosennego, przede wszystkim należy się dobrze nawadniać i uzupełnić braki witaminy D.

Pomimo krótkiego dnia, warto starać się spędzać czas jak najdłużej na świeżym powietrzu i słońcu, aby dotlenić komórki i pobudzić wydzielanie endorfin. Na bóle migrenowe pomoże spacer i łagodzące kompresy. Ci, którzy mają możliwość, niech skorzystają z urlopu wypoczynkowego. Nastrój poprawi dobra książka czy masaż.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska