
Zgnilizna twardzikowa – na liściach pojawiają się ciemnobrązowe, wodniste plamy. W kolejnym etapie na porażonych tkankach rośliny formuje się biały, przypominający watę nalot grzybni. Objawy te można zaobserwować na fragmentach rośliny mających bezpośredni kontakt z glebą.

Przędziorek chmielowiec - larwy i osobniki dorosłe żerują na dolnej stronie liści wysysając chlorofil. Na górnej stronie liści tworzą się drobne żółtoszare mozaikowato ułożone plamki, początkowo wzdłuż nerwu głównego, później na całej powierzchni blaszki liściowej. Liście żółkną, zasychają i opadają. Przy niskiej wilgotności powietrza osobniki dorosłe wytwarzają przędzę, pod którą żerują.

Mączlik szklarniowy - larwy żerują na dolnej stronie liści, najczęściej w dolnej części krzewu, a osobniki dorosłe na najmłodszych liściach wierzchołkowych wysysając z nich soki. Na górnej stronie liści pojawiają się żółte cętki, które z czasem zlewają się w plamy, liście żółkną i zasychają. Podczas żerowania larwy wydalają obficie rosę miodową, na której rozwijają się grzyby. Następuje zahamowanie wzrostu roślin i rozwoju kwiatów.

Wciornastek zachodni - larwy i osobniki dorosłe żerują na liściach, w pąkach kwiatowych i na kwiatach. Nakłuwają komórki i wysysają ich zawartość, w wyniku czego na dolnej stronie liści tworzą się srebrzystobiałe palmy, a na górnej powstają marszczenia. Zawsze w miejscach żerowania pozostawione są ciemne grudki odchodów. Silnie uszkodzone pąki kwiatowe zasychają i opadają. Na brzegach płatków kwiatowych tworzą się jasne lub brązowe, nieregularne plamy, kwiaty są zniekształcone i z czasem zasychają.