
Noc traktowana jest przede wszystkim jako czas odpoczynku i regeneracji skóry. Jest to prawda, ale okazuje się równocześnie, że pozycje, w jakich śpimy czy odpoczywamy wpływają na skórę.
Spanie twarzą do poduszki często powoduje, że rano pojawiają się na twarzy odgniecenia. Gdy z wiekiem spada produkcja kolagenu, odgniecenia znikają coraz wolniej a nawet zaczynają zostawiać trwałe ślady.
Eksperci podpowiadają, że spanie w taki sposób, że twarz styka się z bawełnianymi poszewkami na poduszki, na przykład na boku lub brzuchu, może prowadzić do głębokiego snu zmarszczki na czole i policzkach.
Istnieją sposoby na spowolnienie w ciągu nocy powstawania oznak starzenia, takich jak zmarszczki. Jednak spanie w niewłaściwej pozycji może zniweczyć wszelkie wysiłki.
Jakie zmarszczki powstają podczas snu? Jakie są skuteczne sposoby na zapobieganie zmarszczkom podczas snu? Sprawdź to teraz w naszej galerii >>>>>

KURZE ŁAPKI
Główną przyczyną powstawania tych zmarszczek jest praca mięśni okrężnych oka, które aktywują się m.in. podczas śmiechu. Kurze łapki mogą się pogłębiać także w czasie snu. Spanie na boku często powoduje, że delikatna, cienka, mało elastyczna skóra wokół oczu nadmiernie się rozciąga. Sytuację może pogarszać spanie na szorstkiej, bawełnianej poszewce, która podrażnia te okolice.

BRUZDY NOSOWO-WARGOWE
Te zmarszczki powstają, kiedy wciska się bok twarzy w poduszkę. Policzek spłaszcza się i między nim a przestrzenią nad wargami zarysowuje się głęboka bruzda. Spanie w takiej pozycji przez wiele godzin sprawia, że zagłębienie w skórze się utrwala i zaczyna być widoczne również w ciągu dnia.

POPRZECZNA ZMARSZCZKA NA DEKOLCIE
Zmarszczka na dekolcie ma formę podłużnej linii przebiegającej wzdłuż mostka. Pojawia się z wiekiem u osób, które często śpią na boku. Sprzyja jej zgarbiona pozycja w nocy i kulenie ramion.