Tauron Liga: Joker Świecie przegrał na wyjeździe z BKS Bielsko-Biała

Dariusz Knopik
Siatkarki ze Świecia ostatnio notują słabsze wyniki
Siatkarki ze Świecia ostatnio notują słabsze wyniki Jakub Keller
W 11. kolejce Tauron Lidze Joker Świecie przegrał na wyjeździe z BKS Bielsko-Biała. To czwarta porażka z rzędu i siódma w sezonie.

BKS Bielsko Biała - Joker Świecie 3:0
Sety: 25:19, 28:26, 25:22
BKS: Gajewska 2, Kazała 11, Witowska 8, Orvosova 13, Kossanyiova 16, Drabek (libero), Szczygłowska (libero) oraz Dąbrowska, Drużkowska, Wawrzyniak.
Joker: Kukulska 14, Urbanowicz, Wenerska 1, Marcyniuk 7, Jurczyk 13, Sikorska 5, Nowak (libero), Nowacka (libero) oraz Gorzkiewicz 1, Brzoska 3, Kowalska 3, Urban 1, Adrianna Muszyńska 1.

Pierwszy set długo był wyrównany. W jego środkowej fazie świecianki miały problem z przebiciem się przez blok rywalek i zatrzymaniem ataków Andrei Kossanyiovej. Przegrywały 15:21 i tych strat już nie odrobiły.

Druga partia długo przebiegała po myśli siatkarek Jokera. Były lepsze od rywalek w każdym elemencie. Prowadziły już 12:7 i 16:10. Jednak powoli ich gra zaczęła się psuć. Nie były już tak skuteczne w ataku. Straciły pięć punktów z rzędu, a ekipa z Bielska-Białej jest zbyt doświadczona by z tego nie skorzystać. Zaczęła się zażarta walka punkt za punkt. Świecianki jeszcze raz odskoczyły od rywalek (23:19) i niestety znowu stanęły, przegrywając kolejnych pięć akcji. Pierwszego setbola obroniły, potem wyszły na prowadzenie 26:25, ale kolejne trzy "oczka" zdobyły rywalki.

Trzeci set był podobny do pierwszego. Zawodniczki ze Świecia długo toczyły w miarę wyrównany bój, ale zdarzyły się im przestoje w środkowej fazie, po których przegrywały 14:21. Goniły rywalki (23:21), ale pościg nie zakończył się sukcesem.

To była czwarta porażka z rzędu i siódma w sezonie. Aktualnie Joker zajmuje 11. miejsce w tabeli. Ma trzy oczka więcej niż ostatni PTPS Piła i traci jedno do Pałacu Bydgoszcz.

Już w środę o godz. 17 świecianki podejmą Chemika Police w zaległym spotkaniu 8. kolejki.