https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Te osoby skorzystają z Tarczy Antyinflacyjnej w 2023 roku. Duże zmiany i nowości w prawie

S, PAP
Tarcza antyinflacyjna zostanie, ale zmieni formę. Rząd chce dalej utrzymywać obniżony podatek VAT na żywność, ale w zasadach dojdzie do sporych zmian. Premier podkreślił, że wiąże się to z zastrzeżeniami Komisji Europejskiej, która uważa, że obniżki podatku VAT i akcyzy mogą naruszać zasady konkurencji na jednolitym rynku.Szczegóły na kolejnych slajdach >>>
Tarcza antyinflacyjna zostanie, ale zmieni formę. Rząd chce dalej utrzymywać obniżony podatek VAT na żywność, ale w zasadach dojdzie do sporych zmian. Premier podkreślił, że wiąże się to z zastrzeżeniami Komisji Europejskiej, która uważa, że obniżki podatku VAT i akcyzy mogą naruszać zasady konkurencji na jednolitym rynku.Szczegóły na kolejnych slajdach >>> Pexels
Tarcza antyinflacyjna zostanie, ale zmieni formę. Rząd chce dalej utrzymywać obniżony podatek VAT na żywność, ale w zasadach dojdzie do sporych zmian. Premier podkreślił, że wiąże się to z zastrzeżeniami Komisji Europejskiej, która uważa, że obniżki podatku VAT i akcyzy mogą naruszać zasady konkurencji na jednolitym rynku.

Przypomnijmy, 24 października prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przedłużającą Tarczę Antyinflacyjną. Oznacza to, że niższe stawki VAT m.in. na żywność, paliwa, a także zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej będą obowiązywać do końca tego roku.

- Tak długo, jak się da, i nie będzie gwałtownego sprzeciwu KE, utrzymamy zerowe stawki VAT na żywność. To przecież w dużo mniejszym stopniu zakłóca konkurencyjność na jednolitym runku, a przede wszystkim przekłada się na odrobinę niższe ceny dla polskich rodzin - mówi Mateusz Morawiecki.

Te osoby skorzystają z Tarczy Antyinflacyjnej w 2023 roku - lista

Tarcza antyinflacyjna pozostaje, tylko w zmienionej formie. Co dokładnie ma się zmienić? Co zostanie natomiast podtrzymane? Zobacz pierwsze informacje o zasadach Tarczy Antyinflacyjnej 2023. Szczegóły prezentujemy w poniższej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska