
- Średnik w tym znaczeniu jest symbolem interpunkcyjnym, który rozdziela dwa równorzędne fragmenty zdania, nie tak stanowczo jak kropka, ale mocniej niż przecinek. Ma on pokazywać, że osoby chore na depresje nie poddały się, nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Wspaniałe jest to, że ten wzór robią nie tylko osoby, które otwarcie chcą mówić o tym, że zmagają się z tą chorobą, ale także ludzie, którzy chcą ich po prostu wesprzeć – mówi Azja Legoda, Art. Force (na zdjęciu).

Tatuaż błyskawica i tatuaż 269 – współczesne symbole sprzeciwu
Kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, który zyskał już swoją kartę na łamach Wikipedii, rozpoczął falę protestów w październiku, które przetoczyły się przez wszystkie miasta Polski. Na znak solidarności z kobietami niemal wszędzie pojawił się charakterystyczny symbol czerwonej błyskawicy, który również przeniósł się do świata sztuki tatuażu.

– Tatuaż błyskawica to wzór, który na przełomie października i listopada wykonałam ponad 30 razy, w różnych konfiguracjach, a kolejne chętne osoby czekają w kolejce. W przeważającej części moimi klientkami były kobiety, które w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec obecnej sytuacji, ale również mężczyźni w ramach wsparcia i solidarności z kobietami zgłosili się do mnie po ten szczególny wzór – mówi Inez Janiak-Molęcka, Inne Tatuaże (na zdjęciu).