Te ulice we Włocławku będą w 2019 roku przebudowane. Będą...

  Te ulice we Włocławku będą w 2019 roku przebudowane. Będą też nowe miejsca parkingowe

  Zdjęcie autora materiału
  Małgorzata Goździalska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Te ulice we Włocławku będą w 2019 roku przebudowane. Będą też nowe miejsca parkingowe
  Wiadomo, które ulice w mieście zostaną w tym roku utwardzone lub przebudowane. Ale też, gdzie będą nowe miejsca parkingowe.
  Te ulice we Włocławku będą w 2019 roku przebudowane. Będą też nowe miejsca parkingowe
  W budżecie Włocławka na 2019 rok zostały ujęte takie inwestycje drogowe jak utwardzenia lub przebudowy ulic - w Michelinie, w centrum miasta oraz na Zawiślu. Zaplanowane zostały prace na ulicach: Koralowej, Pszczelej (chodzi o remont dalszego odcinka), Komarowej, Ziołowej, Jodłowej, Brzozowej, Krokusowej, Chełmickiej.

  Oprócz tego zbudowane zostaną chodniki: na ulicy Dojazdowej, na ulicy Liściastej (od Zachodniej do ul. Szyszkowej) oraz na ul. Okrężnej.

  Czy będą w tym roku budowane parkingi lub miejsca parkingowe? Z informacji przekazanej przez Bartłomieja Kucharczyka, kierownika referatu komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta we Włocławku parking ma być zbudowany na tyłach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Warszawskiej. Ta inwestycja została zaplanowana w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi m.in. o miejsca parkingowe dla czytelników korzystających z księgozbioru tej placówki. Ponadto miejsca parkingowe mają być też być zbudowane przy ul. Lunewil. Ta inwestycja ma być realizowana z myślą o mieszkańcach, korzystających z usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, świadczonej w budynku dawnej stacji pogotowia ratunkowego przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

  O problemach z parkowaniem na ul. Lunewil pisaliśmy tutaj

  Czy to pełna lista tego typu inwestycji Nie. Ta lista może być wydłużona. - Budżet miasta zmienia się w ciągu roku i przy sprzyjających okolicznościach jest szansa na kolejne inwestycje - podkreśla Bartłomiej Kucharczyk.

  Jeśli chodzi o nowe odcinki dróg to w tym roku, to planuje się wykonanie połączenia dwóch części ulicy Żytniej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Barską i z ul. Łanową. Przy okazji tej inwestycji nie są też wykluczone nowe nowe miejsca parkingowe.  Wideo. Stop Agresji Drogowej. Odcinek 5

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY