TKH Nesta Toruń znów przegrała

(as)
Hokeiści TKH Nesty Toruń doznali trzeciej porażki z rzędu w PLH. Fakt, że "planowej".

JKH GKS Jastrzębie - TKH Nesta Toruń 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Bramki: Zdenek 3 (16, 50, 53), Danieluk (5), Urbanowicz (58) oraz Koseda (39).

Rywal z Jastrzębia lideruje w tabeli, więc trudno było spodziewać się, że młody zespół TKH zwojuje coś na "Jastorze". Potwierdziła to 1. tercja, po której gospodarze prowadzili 2:0. JKH atakował, m.in. w słupek trafili Zdenek i Piekarski, a Kiełbasa w sytuacji "sam na sam" przegrał" z Plaskiewiczem, ale to goście zdobyli bramkę po strzale Kosedy. Torunianie dzielnie trzymali się do 50. minuty, ale wtedy dwa razy nie upilnowali Jiriego Zdenka, a wynik ustalił Urbanowicz.

W niedzielę o 17.00 TKH zagra w Oświęcimiu z Unią. Pozostałe wyniki 5. kolejki: Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 5:1, Naprzód Janów - Cracovia 1:6, Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 4:7, Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok 4:2. W tabeli prowadzi JKH GKS - 12 pkt przed Cracovią i GKS Tychy - po 11, Zagłębiem - 9. TKH Nesta jest ósmy - 3 pkt.