TKH przegrał po dogrywce

Pawełˆ Kumiszcze
Katastrofalny początek, później wyrównanie i dogrywka, w której trzeba byˆło przeˆłknąć gorycz porażki. Z Tychów torunianie przywieźli jeden punkt.

GKS Tychy - TKH
3:2 (2:0, 0:1, 0:1, d.1:0)

Bramki: 1:0 Sarnik Jakes (1), 2:0 Justka Gonera Gawlina (1), 2:1 Jastrzębski Wieczorek (28), 2:2 Buril Dąbkowski Bomastek ; 5/4 (44), 3:2 Garbocz Sarnik (65)

TKH: Plaskiewicz Dąbkowski, Buril; Bomastek, Mravec, Doˆ©ga
Cychowski, Kubat; Koszarek, Musil, Marmurowicz R. Fraszko, Koseda; Jastrzębski, Dzięgiel, Wieczorek oraz Pˆ. Dalke, Chrzanowski, M. Kuchnicki

Po pięćdziesięciu trzech sekundach gospodarze mieli już dwie bramki przewagi.

- Pierwsza byˆa zasˆugą Piotra Sarnika, który otrzymaˆł podanie na linię niebieską rywala i urwaˆ się obrońcom, wykańczając akcję sam na sam strzałˆem między parkanami. Za chwilę z kolejnego gola mógłˆ się cieszyć Mariusz Justka.
środkowy GKS zmieniłˆ tor lotu krążka po uderzeniu Sebastiana Gonery. Guma wylądowaˆła w okienku. Pierwsza zmiana bramka, druga zmiana bramka - mówi zdenerwowany Andrzej Masewicz.
Tˆłumaczyli˜śmy, że gramy systemem 1-2-2, a i tak skrzydłˆowi zapędzili się do tercji przeciwnika i poszˆła kontra.

Zupeˆłnie inny zespółˆ

Przewaga tyszan nie podlegałˆa dyskusji. Byli szybsi i stwarzali sobie mnóstwo sytuacji. W tej tercji Michaˆ Plaskiewicz zaliczyˆ dwadzie˜ścia trzy skutecznie interwencje, broniąc m.in. trzy akcje sam na sam (Wołˆkowicza, Proszkiewicza i
Garbocza). Sytuacja zmieniˆa się po przerwie. W szatni porozmawiali˜my z zawodnikami, szybko przeanalizowali˜my bˆłędy i w drugiej tercji byˆła to już zupełˆnie inna drużyna przyznaje Masewicz.

TKH zacząłˆ powoli kontrolować przebieg wydarzeń na lodowisku, czego wynikiem byˆa zdobyta kontaktowa bramka w 28. Zza bramki do Mariusza Jastrzębskiego podaˆ Michałˆ Wieczorek i nowotarżaninpokonaˆł bramkarza gospodarzy.

Ostatnie sˆłowo Garbocza

Wynik 2:1 utrzymaˆł się do 44. Wówczas po podaniu Bartosza Dąbkowskiego na bramkę przeciwnika wypaliłˆ Vladimir Buril. Krążek odbiłˆ się od Arkadiusza Sobeckiego, ale na tyle niefortunnie, że wpadˆł zaraz do siatki. Mecz dobiegaˆ końca,
kiedy szansę na zwycięstwo wypracowali sobie torunianie, ale Mojmir Musil nie zdoˆłałˆ jej wykorzystać .

Rozstrzygnięcie przyszłˆo w ostatniej minucie dogrywki. Na bramkę strzelałˆ Sarnik, krążek odbiłˆ się od bramkarza i trafiˆłpod nogi Michaˆła Garbocza, który nie miałˆ najmniejszych problemów z umieszczeniem go w bramce.

W innych meczach: Unia O˜święcim - Wojas Podhale Nowy Targ 3:5
(0:1, 3:2, 0:2), Naprzód Janów - KH Sanok 5:4 (2:1, 2:3, 1:0),
Zagˆłębie Pol-Aqua Sosnowiec - Cracovia ComArch Kraków 1:4 (0:1,
1:1, 0:2), Energa Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom 2:3 (0:1,
1:0, 1:1, 0:1) po dogrywce