Pod znakiem różnorodności stał wczorajszy Jarmark św. Wawrzyńca. Impreza odbyła się w mieście już po raz dziewiąty. Przyciągnęła tłumy. Ulicą Powstańców Wielkopolskich, gdzie rozstawiono kramy, trudno się było w niedzielę przecisnąć. Na boisku LO im. Krzywoustego też tłoczno. Tu stanęła scena, zagrała m.in. orkiestra dęta OSP, śpiewały „Nakielanki” i występowała utalentowana młodzież.
Kujawsko-Pomorską Strefę AGRO znajdziesz na Facebooku - dołącz do nas!
Niestety, upał dawał się trochę we znaki publiczności. Nie sposób było zbyt długo usiedzieć w słońcu. Odwiedzano więc stragany, na których gospodynie serwowały domowe jadło i przetwory. Nawet strażacy wzięli się za gotowanie. Druhowie z Górek Zagajnych proponowali m.in. flaki własnej roboty i krokiety. Kolejki stały po truskawki i pomidory prosto z plantacji. Wzięcie miały kapelusze słomkowe i rośliny ozdobne. Na jarmarku promowały się też szkoły ponadgimnazjalne z Samostrzela, Nakła, Lubaszcza.
![Tłumy w Nakle na jarmarku św. Wawrzyńca mimo upału [zdjęcia]](https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/5d/ea/599a8887d1336_o,size,640x400,q,71,h,719692.jpg)