https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To nie ferie. Lekcje on-line dla sępoleńskich uczniów

Sandra Szymańska
Sępólno jako pierwsza gmina w regionie i nieliczna w kraju wprowadza od poniedziałku obowiązkowe lekcje on-line
Sępólno jako pierwsza gmina w regionie i nieliczna w kraju wprowadza od poniedziałku obowiązkowe lekcje on-line Sandra Szymańska
Od poniedziałku (16 marca) uczniowie szkół podstawowych gminy Sępólno krajeńskie, jako pierwsi w regionie i jedni z pierwszych w kraju będą mieli lekcje zdalne za pomocą specjalnej platformy e-learningowej. Obecność - obowiązkowa.

Ta sytuacja wynika oczywiście z zagrożenie koronawirusem i zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich placówkach oświatowych w kraju do 25 marca. Nie oznacza to jednak, że uczniowie będą mieli po raz kolejny ferie. A na pewno nie w gminie Sępólno.

Rok temu samorząd zakupił platformę e-learningową – specjalną aplikację przypominającą e-dziennik. Dotychczas służyła jako pomoc naukowa. Teraz będzie narzędziem umożliwiającym pracę zdalną uczniów z nauczycielami. To dla społeczności szkolnej nie jest żaden problem, ponieważ dostęp do tej platformy mają wszyscy nauczyciele i uczniowie. Prowadzone mogą być za jej pomocą zajęcia m.in. z języka polskiego, matematyki czy fizyki.

- Poprosiłem panie dyrektorki, a za ich pośrednictwem wszystkich nauczycieli, żeby korzystając z tego czasu, który jest czasem wolnym, chociaż niekoniecznie musi być czasem nic nierobienia , uczniowie wykorzystali te najbliższe dni na zadania, quizy, testy, których mamy ogromną ilość dostępną na tej platformie edukacyjnej – mówi Marek Tymecki, dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim.

Zobacz też:
Koronawirus. Raport z powiatu sępoleńskiego

Jak podkreśla szef sępoleńskiej oświaty nauczyciel może także w czasie rzeczywistym monitorować postępy prac każdego ucznia. Wydział edukacji przygotowuje wytyczne dotyczące godzin i zakresu zajęć on-line.

- Zorganizowanie zdalnych lekcji zmusi także uczniów do pozostania w domach. W okresie zagrożenia koronawirusem nie jest wskazane wychodzenie na jakiekolwiek spotkania, czy zabawy w większym gronie osób. Chcemy uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce na przykład w Poznaniu, gdzie młodzież gromadziła się w większych grupach, a tym samym w rozsądny sposób zagospodarować czas dzieciom i młodzieży na rozwiązywanie zadań, sięgnięcie po lektury szkolne, czy rozwijanie różnych kompetencji – dodaje.

Sępólno Krajeńskie będzie pierwszą gminą w regionie i jedną z pierwszych w Polsce, która od poniedziałku wprowadzi obowiązkowe zajęcia przez internet. Podkreślmy – obowiązkowe, nie dobrowolne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jak można nie mieć internetu, bo pieniędzy nie ma się. A 500 to na co jest wydawane? Jak pieniędzy nie ma to do roboty.

G
Gość
13 marca, 19:49, Miś:

A jak ktos w domu nie ma internetu bo rodzicow nie stac? To co pałe dziecku za to ze jest biedne? Polska...

Albo jest tak słaby internet, że szkoda słów.

M
Miś

A jak ktos w domu nie ma internetu bo rodzicow nie stac? To co pałe dziecku za to ze jest biedne? Polska...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska