To niezwykłe jeże. Zachęcają dzieci do leczenia [zobacz zdjęcia]
(mp)
Jeże mają również bardzo dobry wpływ na osoby starsze. Tu reakcja jest oczywiście inna niż w przypadku dzieci. - Osoby takie zapominają o bólu, rozluźniają się i koncentrują swoją uwagę na jeżu.Jak wskazuje, terapia zwierzęciem byłaby niewątpliwie zbawienna dla osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej - opowiada Katarzyna Strehl, terapeutka, właścicielka jeża.
Sprawiają, że dzieci z ADHD zachowują się spokojnie, a te po wypadkach komunikacyjnych zaczynają reagować na bodźce.
Terapia za pomocą jeży to dla dzieci zupełna nowość. Dotychczas oglądały je jedynie w bajkach.
Dlatego, gdy terapeuta przyprowadza do przedszkola jeża, maluchy koncentrują na nim całą swoją uwagę. I posłusznie wykonują zadania edukacyjne. Bo w końcu jeżyk patrzy.
Podaj powód zgłoszenia
R
Jeże nie gryzą, zwariowałaś? Przynajmniej nie pigmejskie - nie takie, które od małego przebywają w towarzystwie ludzi. Raz mnie jeżyk ugryzł, ale delikatnie i tylko dlatego, że tego dnia nie był jeszcze karmiony (robię to o jednakowej porze, wtedy jednak troszeczkę zaniedbałam sprawę i najpierw chciałam się z pupilem pobawić). Kolce też nie są ostre, jednym słowem, prędzej chomik zrobi Ci krzywdę niż jeż. Nocne zwierzęta - jasne, jednak skuszone smakołykami nabierają dużo energii również w dzień.
d
wszystko ok, zgadzam się, że to fajne stworzonka. sama mam takiego i sobie chwalę, ale raz, że jeże gryzą. dwa, że podziwiam te, że się nie buntują przed funkcjonowaniem w dzień. jeże to nocne zwierzątka dlatego dla małych dzieci się nie nadają. poza tym wszystko inne prawda. paczą i oceniają są przeurocze i właściwie bezproblemowe. mają wspaniałą mimikę i potrafią nawet stroić fochy, jak im się coś nie podoba i lubią ludzi, więc nie mają nic przeciwko braniu na ręce czy przytulaniu nawet.