Na archiwalnych zdjęciach możemy zobaczyć jak prezentowały się miasta naszego regionu w latach 1918-1939, jak wyglądały ulice, domy, punkty handlowe i usługowe, jak ubierali się mieszkańcy. Wiadomo też gdzie chętnie spędzali wolny czas. Popularne były starówki, rynki, tereny nad rzekami, ogrody, parki, zamki, kościoły, publiczne kąpieliska, kawiarnie. Mieszkańcy regionu spędzali też czas na wzgórzach, a także odwiedzali ruiny zamków.
Zobacz archiwalne zdjęcia miast w regionie i przedwojenne miejsca.
Dzięki kolekcji starych zdjęć możemy zobaczyć jak świętowano w przededniu wybuchu II wojny światowej. Nasza Czytelniczka Alicja Wichrowska udostępniła prywatną kolekcję fotografii pokazującą jak wyglądały obchody 700-lecia Golubia. Była to impreza o zasięgu wojewódzkim, zrobiona z dużym rozmachem. Główne obchody były na Rynku, ale są także fotografie przedstawiające wydarzenia w okolicy Drwęcy oraz uczestników siedzących na wzgórzach.
W archiwach jest sporo zdjęć z uzdrowisk. W Inowrocławiu popularny był park uzdrowiskowy, który wyglądał zupełnie inaczej niż obecnie. Był lubianym miejscem spotkań. Znajdowały się tu restauracje oraz staw, po którym można było popływać łódką. Życiem tętnił też przedwojenny Ciechocinek. Tężnie, parki czy baseny solankowe - to tylko część atutów tego uzdrowiska.
Czytaj w serwisie
- Takimi samochodami jeździli nasi ojcowie i dziadkowie Zobacz auta królujące na polskich drogach w czasach PRL
- Do tych dworków i pałaców można wejść Te zabytki są ogólnodostępne. Działają w nich restauracje, muzea, szkoły, hotele, biblioteki, sklepy, sanatoria
