https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Torbyd znów pod młotek. Czy siódmy przetarg zakończy się sukcesem?

Anna Stasiewicz [email protected] tel. 52 326 31 54
Kryte lodowisko "Torbyd” otwarto w 1959 roku, zamknięto ze względu na zły stan techniczny w 2004 roku
Kryte lodowisko "Torbyd” otwarto w 1959 roku, zamknięto ze względu na zły stan techniczny w 2004 roku archiwum mmbydgoszcz.pl
Siódmy przetarg na sprzedaż działki po lodowisku. Poprzednie kończyły się fiaskiem.

Pierwszy przetarg miasto ogłosiło w grudniu 2011 roku. Nie było jednak chętnych. Kolejne w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu 2012 roku również nie przyniosły rozstrzygnięcia. Ostatni, szósty już przetarg, odbył się w marcu, również bez efektu.

Zobacz: Stare zdjęcia: rozpoznaj się na Torbydzie!

Tym razem miasto czeka na oferty od kupców do 17 lipca. Aktualna cena działki to 9,4 miliona złotych. Czy jednak w dobie światowego kryzysu uda się znaleźć chętnych, którzy wyłożą taką sumę?

Kryte lodowisko "Torbyd" otwarto w 1959 roku, zamknięto ze względu na zły stan techniczny w 2004 roku.
Przez kilka lat miasto nie mogło sprzedać nieruchomości, bo o swoje prawa upomnieli się dawni właściciele. Kiedy wydawało się, że już nic nie stoi na przeszkodzie, okazało się, że na prawie 1,5 hektarową działkę nie ma chętnych. Nie pomogło nawet obniżenie ceny z 14 do 9 mln złotych.

Być może potencjalnych kupców odstrasza fakt, że teren będzie musiał oczyścić z materiałów niebezpiecznych. W instalacjach pod taflą lodowiska wciąż znajduje się solanka wymagająca utylizacji.

W Bydgoszczy pojawiła się grupa, która uważa, że należy reaktywować Torbyd. Na jednym z portali społecznościowych można przeczytać o ich planach na profilu "Nowy Torbyd".

Zobacz też: Torbyd - dawne lodowisko popada w ruinę

W tej sprawie chyba trudno być optymistą. Inwestorzy oszczędzają na czym tylko mogą, więc wydanie prawie 10 milionów złotych to pewnie wyczyn dla odważnych. Największa szansa na sprzedanie działki była w momencie, kiedy po sąsiedzku trwała budowa centrum handlowego. Może też warto zastanowić się nad pomysłem, by działkę podzielić na mniejsze i sprzedać? Albo innym rozwiązaniem. Inaczej wciąż będziemy łudzić się, że może tym razem przyjedzie bogaty biznesmen z wypchanym portfelem.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan2
W dniu 12.06.2013 o 02:32, Rudek napisał:

Ej, no chyba nigdy nie byłeś w miejscu, które opisujesz. Plazę zbudowali na działce po stadionie przy dwupasmowej Broniewskiego, którą tramwaj jeździ od kilkudziesięciu lat. Przystanek masz na wprost wejścia. Coś musiałeś pomylić. 

Masz rację.

Zapomniałem, że tramwaj nie jedzie z Broniewskiego w Fałata a prosto do oczyszczalni ścieków.

Ale tramewajem nie jechałem ze 30 lat.

A stadion żużlowy to był jeszcze wtedy gdy os. Fałata nie było.

Stare czasy.

Dobrze, ze p[oprawiłeś.

R
Rudek
W dniu 11.06.2013 o 09:46, Jan2 napisał:

I  tu doskonale widac różnicę między mistem B. a T.W T. za 7,4 ha pod "Plaza Torun" na krańcach miasta z kiepskim dojazdem /brak tramwaju i jednopasmowa droga ale za to z doskonałymi perspektywami/ / sprzedano za  60 mln.W B. w centrum miasta w doskonałej lokalizacji, lokomotywie regionu i 8-ego miasta w Polsce,za 1,5 , ha i 9,4 mln. BRAKUJE CHĘTNYCH.Bo i po co kupować ziemię w Bydgoszczy.?By lezała odłogiem?Bez perspektyw na zysk?

Ej, no chyba nigdy nie byłeś w miejscu, które opisujesz. Plazę zbudowali na działce po stadionie przy dwupasmowej Broniewskiego, którą tramwaj jeździ od kilkudziesięciu lat. Przystanek masz na wprost wejścia. Coś musiałeś pomylić. 

c
czop

A czy autor artykułu zadał sobie trud żeby sprawdzić co na tej działce można wybudować? Czy sprawdził miejscowy paln zagospodarowania przestrzennego? NIE. I pisze że przez troche solanki nikt nie chce kupić. Bravo!

J
Jan2

I  tu doskonale widac różnicę między mistem B. a T.

W T. za 7,4 ha pod "Plaza Torun" na krańcach miasta z kiepskim dojazdem /brak tramwaju i jednopasmowa droga ale za to z doskonałymi perspektywami/ / sprzedano za  60 mln.

W B. w centrum miasta w doskonałej lokalizacji, lokomotywie regionu i 8-ego miasta w Polsce,

za 1,5 , ha i 9,4 mln. BRAKUJE CHĘTNYCH.

Bo i po co kupować ziemię w Bydgoszczy.?

By lezała odłogiem?

Bez perspektyw na zysk?

k
królewska Bydgoszcz

Może marszałek "całego" regionu odkupi (za nasze bydgoskie POdatki)  i wbuduje lodowisko dla miasta Be? Chyba nie tratuje nas gorzej niż UMK w swoim mieście?

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska