Toruń > UMK. Nowe kierunki studiów

  Toruń > UMK. Nowe kierunki studiów

  (km)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nauki o rodzinie, praca socjalna i kognitywistyka mają ruszyć na UMK od nowego roku akademickiego.
  Wczoraj na ich uruchomienie zgodził się Senat UMK.

  Nauki o rodzinie mają powstać na Wydziale Teologicznym. Kierunek daje uprawnienia do nauczania w szkołach przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie i etyki. Przy przyjęciu na niego pod uwagę będą brane oceny z matury z języka polskiego (część pisemna) oraz obcego (także część pisemna) lub biologii.

  Praca socjalna ruszy na Wydziale Nauk Pedagogicznych. Zainteresowani tym kierunkiem powinni postarać się o dobre stopnie z języków polskiego i obcego oraz innego przedmiotu do wyboru.

  Senat UMK zwrócił się także do Ministerstwa Nauki o nadanie Wydziałowi Humanistycznemu uprawnień do prowadzenia kierunku kognitywistyka (zajmującego się umysłem ludzkim). - To konieczne, ponieważ kognitywistyka nie znajduje się na liście kierunków. Mam nadzieję, że nasz wniosek zostanie przyjęty. Został porządnie przygotowany, więc jesteśmy dobrej myśli. Mamy doświadczenie, bo na naszej uczelni są już dwa kierunki spoza listy - archiwistyka i informatyka stosowana - mówi Barbara Mikulska, kierownik Działu Dydaktyki. W przypadku kognitywistyki liczą się oceny z polskiego oraz do wyboru: biologii, chemii, fizyki i astronomii, matematyki i filozofii.

  Wszystkie nowe kierunki zostaną uruchomione jako studia stacjonarne I stopnia. Limity miejsc Senat ustali prawdopodobnie w lutym.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo