Jak czytamy na stronie internetowej "Nitro - Chemu", nowy prezes dr. inż. Piotr Kasprzak posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami i zespołami ludzkimi. Związany zarówno z badaniami oraz syntezą materiałów wybuchowych jak i wprowadzaniem nowych produktów na rynek. Pracę zawodową rozpoczął w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia jako inżynier. Jako szef pionu badawczego zarządzał czterema zakładami badawczymi:
Ośrodkiem Badań Dynamicznych WITU (Stalowa Wola),
Zakładem Badań Materiałów Wybuchowych,
Zakładem Badań Systemów Rakietowych,
Zakładem Badań Uzbrojenia Technicznego.
Pisaliśmy także:
Dr. inż. Piotr Kasprzak jest z wykształcenia magistrem na kierunku technologia chemiczna, technologia materiałów wybuchowych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej.
Ukończył:
studia podyplomowe w zakresie Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz
studia Executive Master of Business Administration organizowane przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów, BSS, Uniwersytet Gdański oraz RSM Erasmus University.
W 2022 roku uzyskał stopień doktora na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie w Akademii Sztuki Wojennej.
