Tottenham - Juventus. Wielki szlagier w Lidze Mistrzów [TRANSMISJA TV, ONLINE, LIVE]

Dariusz Knopik
Paulo Dybala wrócił do składu Juventusu. Czy powrót Argentyńczyka do składu mistrza Włoch pomoże mu w awansie  do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?
Paulo Dybala wrócił do składu Juventusu. Czy powrót Argentyńczyka do składu mistrza Włoch pomoże mu w awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów? East News
Wydarzeniem środowych meczów w Lidze Mistrzów będzie spotkanie Tottenham - Juventus Turyn. Początek meczu na Wembley w Londynie o godz. 20.45.

Ekipa z Londynu to jedna z rewelacji rozgrywek. „Koguty” w silnej grupie z Realem Madryt i Borussią Dortmund zajęły 1. miejsce, wygrywając 5 meczów i 1 remisując!

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Spurs przegrywały w Turynie już 0:2 po niespełna 10 minutach i golach Gonzalo Higuaina, ale nie zwiesiły głów i nie czekały na wyrok, tylko podjęły walkę. W kolejnych minutach byli bez respektu dla Starej Damy. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił niezawodny Harry Kane. A niespełna 20 minut przed końcem wyrównał z rzutu wolnego Christian Eriksen.

Przy tym golu błąd popełnił Gianluigi Buffon, który zresztą nie bronił za pewnie. Przed rewanżem pojawiły się głosy, że trener Massimilliano Allegri powinien postawić na Wojciecha Szczęsnego. Jednak trudno przypuszczać, by szkoleniowiec odstawił na ławkę legendę klubu.

- Buffon jest jedną z największych postaci futbolu - powiedział Hugo Lloris, bramkarz Tottenhamu. - Możesz mieć tylko szacunek dla jego kariery. Kiedy byłem w akademii inspiracją dla mnie byli tylko dwaj bramkarze: Buffon i Casillas (Iker, legenda Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii - przyp. red.) - dodał kapitan „Kogutów”.

Buffon wygrał w swojej karierze wszystko, brakuje mu tylko triumfu w Lidze Mistrzów. Trzy razy grał w finale, za każdym razem przegrywał. Jeśli Juventus nie wygra w Londynie czwartej i ostatniej szansy nie będzie, bo włoski bramkarz po sezonie ma zakończyć karierę.

Z kolei przed Tottenhamem wielka szansa wyeliminowania jednego z gigantów europejskiego futbolu. Czy ją wykorzystają?

Spotkanie na Wembley poprowadzą polscy sędziowie z Szymonem Marciniakiem.

W drugim środowym rewanżu 1/8 finału wszystko jest jasne. Manchester City ma po pierwszym meczu czterobramkową zaliczkę nad FC Basel i choć w futbolu wiele wydarzyło się cudów, to w tym przypadku nie ma takiej możliwości, by podopieczni Pepa Guardioli roztrwonili ją na własnym stadionie.

Sportowe Podsumowanie Weekendu 23-28 lutego 2018.

Spotkanie Tottenham - Juventus do obejrzenia w Canal+ i TVP 1. Mecz Manchester City - Basel w nSport+. Transmisja łączona z obu spotkań w Canal+ Sport. W internecie mecz można oglądać na stronie nc+ go. Relacja tekstowa na www.pomorska.pl