Tour de France transmisja w telewizji
Widzowie Eurosportu po raz kolejny obejrzą wszystkie etapy od startu do mety. W weekendy transmisje obudowane będą relacjami ze studia z udziałem komentatorów Eurosportu i ekspertów kolarskich. Nie zabraknie oczywiście ulubieńca wielu kibiców Krzysztofa Wyrzykowskiego. Były dziennikarz francuskiego L'Equipe który będzie raczył widzów mniej typowymi opowieściami kolarskimi.
Gdzie oglądać Tour de France
Stacja zadbała o dodatkowe atrakcje dla widzów. Przez cały wyścig peletonowi towarzyszyć będzie Adam Probosz, który zrelacjonuje wydarzenia z samego serca Tour de France. W pierwszym tygodniu rolę eksperta na miejscu pełnić będzie Dariusz Baranowski, który następnie stworzy wraz z Tomaszem Jarońskim duet komentatorski, a do Adama Probosza we Francji dołączy Bartosz Huzarski. Po raz pierwszy w historii relacji kolarskich w Eurosporcie, eksperci stacji – Dariusz Baranowski i Bartosz Huzarski – będą podążać wraz z peletonem na motocyklu i zdawać specjalne raporty.
"Nędza", "Dzik", "Bestia". Najdziwniejsze pseudonimy sportowców!
Tour de France - gdzie oglądać w telewizji
Emocjonującą rywalizację na trasie do Paryża pokaże od startu do mety Eurosport 1 i Eurosport Player. Transmisje codziennie. Pierwsze transmisje z Wielkiej Pętli w sobotę o godz. 11.55 i w niedzielę o godz. 14.20.
TdF plan transmisji na żywo
poniedziałek 22 lipca - dzień wolny
wtorek 23 lipca -Eurosport 1, godz. 13.05
środa 24 lipca - Eurosport 1, godz. 12.15
czwartek 25 lipca - Eurosport 1, godz. 11.00
piątek 26 lipca - Eurosport 1, godz. 13.35
sobota 27 lipca - Eurosport 1, godz. 13.25
niedziela 28 lipca - Eurosport 1, godz. 17.55
Tour de France online za darmo
Więcej ciekawych informacji o „Wielkiej Pętli” znajdzie się w nowym krótkim formacie youtube’owym Eurosportu – #WkręceniWTour, czyli siedmioodcinkowej serii lekkich i przystępnych podsumowań wyścigu. To pierwsza seria, która będzie regularnie publikowana na kanale Eurosportu na YouTube.
Na Instagramie również prowadzona będzie akcja #WkręceniWTour, w ramach której widzowie będą brać udział w ciekawych sondach związanych z Tour de France. Nie zabraknie także pięknych zdjęć i relacji prosto z trasy. Stacja w tym roku mocno stawia na bezpośrednią interakcję z fanami kolarstwa.
Tour de France pula nagród
Zapowiadają się wielkie emocje, a tegoroczna trasa uchodzi za trudniejszą niż w Giro dItalia. Zaplanowano 21 etapów: 7 płaskich, 5 pagórkowatych, 7 górskich z pięcioma finiszami na szczycie oraz dwie czasówki – indywidualna i drużynowa. 176 kolarzy z 22 zespołów pokona ponad 3,5 tys. km na trasie do Pól Elizejskich w Paryżu i będzie miało zaledwie dwa dni odpoczynku. Pula nagród tegorocznego Tour de France wynosi ok. 2,3 mln euro, a sam zwycięzca otrzyma 500 tys. euro.
Tour de France lista startowa
Pod nieobecność Froome’a głównym faworytem wydaje się Geraint Thomas z Team Ineos. W walce o żółtą koszulkę, świętującą w tym roku setne urodziny, powinni liczyć się także Nibali (Bahrain Merida), Jakob Fuglsang (Astana), Thibaut Pinot (Groupama FDJ), Romain Bardet (AG2R), Alejandro Valverde, Nairo Quintana i Mikel Landa (wszyscy Movistar).
Pieniądze w sporcie. Najlepiej zarabiający sportowcy świata ...
Plan transmisji z Tour de France
Jak wyglądają szanse Polaków. W Team Ineos Michał Kwiatkowski będzie pełnił rolę pomocnika dla Thomasa. Ekspert Eurosportu Bradley Wiggins uważa, że torunianin może dostać wkrótce szanse. - W Teamie Ineos bardzo uważnie obserwują rozwój Kwiatkowskiego i już w ubiegłym roku w Paryżu Dave Brailsford wskazywał, że może być kiedyś liderem. Moim zdaniem to przyszły zwycięzca wielkich tourów. Może nie Tour de France, ale z drugiej strony… kto wie? Obecnie jest nieco w dalej w klasyfikacji potencjalnych liderów zespołu na jeden z największych wyścigów, ale z pewnością awansuje w niej w przyszłości
TdF - gdzie oglądać na żywo
Wiggins jest na razie rozczarowany tegorocznymi wynikami grupy CCC. - Największe oczekiwania można było mieć wobec Grega van Avermaeta, ale moim zdaniem w wielu ważnych momentach nie miał wsparcia. Złożyło się na to kilka czynników – na przykład to, że ekipa była formowana dość późno przez co wybór kolarzy był ograniczony - mówi brytyjski były kolarz.
Tour de France 2019 terminarz wyniki
- 6 lipca (sobota) – etap 1: Bruksela – Bruksela (194,5 km)
- 7 lipca (niedziela) – etap 2: Bruksela – Bruksela (27,6 km; jazda drużynowa na czas)
- 8 lipca (poniedziałek) – etap 3: Binche – Épernay (215 km)
- 9 lipca (wtorek) – etap 4: Reims – Nancy (213,5 km)
- 10 lipca (środa) – etap 5: Saint-Dié-des-Vosges – Colmar (175,5 km)
- 11 lipca (czwartek) – etap 6: Mulhouse – Planche des Belles Filles (160,5 km)
- 12 lipca (piątek) – etap 7: Belfort – Chalon-sur-Saône (230 km)
- 13 lipca (sobota) – etap 8: Mâcon – Saint-Étienne (200 km)
- 14 lipca (niedziela) – etap 9: Saint-Étienne – Brioude (170,5 km)
- 15 lipca (poniedziałek) – etap 10: Saint-Flour – Albi (217,5 km)
- 16 lipca (wtorek) - dzień przerwy
- 17 lipca (środa) – etap 11: Albi – Tuluza (167 km)
- 18 lipca (czwartek) – etap 12: Tuluza v Bagnères-de-Bigorre (209,5 km)
- 19 lipca (piątek) – etap 13: Pau – Pau (27,2 km; jazda indywidualna na czas)
- 20 lipca (sobota) – etap 14: Tarbes – Col du Tourmalet (117,5 km)
- 21 lipca (niedziela) – etap 15: Limoux – Prat-d’Albis (Foix) (185 km)
- 22 lipca (poniedziałek) - dzień wolny
- 23 lipca (wtorek) – etap 16: Nîmes – Nîmes (177 km)
- 24 lipca (środa) - etap 17: Pont-du-Gard - Gap (200 km)
- 25 lipca (czwartek) – etap 18: Embrun – Valloire (208 km)
- 26 lipca (piątek) – etap 19: Saint-Jean-de-Maurienne – Tignes (126,5 km)
- 27 lipca (sobota) – etap 20: Albertville – Val Thorens (130 km)
- 28 lipca (niedziela) – etap 21: Rambouillet – Paryż (128 km)
Tour de France w liczbach. 6 lipca rozpocznie się 106 edycja
