https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tragedia na torach w Bachorcach. Pociąg zderzył się z autem osobowym. Zginęły dwie siostry [zdjęcia, wideo]

(kas)
W miejscowości Bachorce doszło do tragicznego wypadku. Auto osobowe zderzyło się z pociągiem
W miejscowości Bachorce doszło do tragicznego wypadku. Auto osobowe zderzyło się z pociągiem Marta Zalewska
Dziś około godz. 8.30 w Bachorcach w powiecie inowrocławskim doszło do tragicznego wypadku. Auto terenowe zderzyło się z pociągiem towarowym. Nie żyją dwie kobiety.

Jak poinformował nas świadek wydarzenia, do zderzenia pociągu i auta osobowego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, w którym nie ma szlabanów, ale działa sygnalizacja świetlna. Samochód wjechał na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy, przewożący cement.

Zobacz także: Tragiczny wypadek we Włocławku. Na torach znaleziono zwłoki 17-latka potrąconego przez pociąg

W aucie znajdowały się dwie kobiety. To siostry. Kierowała 52-latka, a na fotelu pasażera siedziała 59-latka. Jechały do kościoła.

Na miejscu wypadku pojawił się helikopter ratowniczy, jednak nie lądował, gdyż obydwie kobiety poniosły śmierć na miejscu.
Na miejscu był prokurator, 2 karetki oraz 4 zastępy straży pożarnej. Po godz. 13 strażacy wydobyli z wraku zakleszczone ciała.

Ofiary to mieszkanki Bródzek w gminie Kruszwica. Jechały do kościoła. Jedna z hipotez zakłada, że kobiety mogły nie zauważyć czerwonego światła na sygnalizatorze, ponieważ oślepiło je słońce.

Policja wyjaśnia szczegóły wypadku. Więcej o tragedii przeczytaj w jutrzejszej (środowej) Gazecie Pomorskiej.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 58

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
matka
To straszne
m
mati

szkoda rozmawiac

E
Elżbieta

Jeśli ucierpiałeś od 10.08.1997 r.wstecz aż do teraz lub dostałeś zaniżone odszkodowanie do 17 lat wstecz zadzwoń pomogę wywalczyć należne odszkodowanie oraz rodzinę zmarłych proszę o kontakt pomogę-zadzwoń lub napisz pod numer tel.725-943-367 lub 666-060-288

 

r
romek

Rzeczywiście, poziom niektórych komentarzy jest bliski dna. Z drugiej strony to w samym artykule ktoś wypisuje głupoty. Nie bardzo rozumiem, jak z Bródzek do Kruszwicy można jechać przez ów przejazd.

G
Gość

Dlaczego po tylu wypadkach nie założyli tam rogatek?????

:)

Hiena nie cieszy się sympatią, podobnie jak większość zwierząt padlinożernych. Już sama świadomość, że to zwierzę może wywlec i zbezcześcić niedawno pochowanego krewnego wystarczyła, aby hien nie lubiono. Wszak w większości kultur zmarłym należy się szacunek, stąd zwierze, które okazjonalnie mogło spożywać ludzkie zwłoki budziło powszechny gniew i nienawiść. Jakby tego było za mało, jednym z dźwięków wydawanych przez hienę jest odgłos przypominający upiorny chichot.  Tego dla ludzi było już za dużo – nie dość że zwierzę dosłownie żeruje na cudzym nieszczęściu, to jeszcze się przy tym  „śmieje”.  No i pokarm – mięso niekiedy już w stanie znacznego rozkładu, dla ludzi ohyda, dla hieny rarytas.

 

E
Elżbieta

Ucierpiałeś w wypadku do 10.08.1997 r.wstecz? Straciłeś bliską osobę? Dowiedź się co Ci się należy. Darmowa porada prawna.Zadzwoń pomogę wyciągnąć należne odszkodowanie Tel.725-943-367 lub 666-060-288

 

E
Elżbieta

PRZECZYTAJ CO GROZI ZA ZNIEWAGĘ NA FORUM !!!

Znieważenie kogoś na forum internetowym, a więc za pomocą jednego ze środków masowego komunikowania się,stanowi kwalifikowany typ przestępstwa zniewagi, o którym mowa w art. 216 § 2 Kodeksu karnego. Jest ono zagrożone karą grzywny (co do zasady od 10 do 540 stawek dziennych), ograniczenia wolności (od 1 do 12 miesięcy) lub pozbawienia wolności do roku. Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia prywatnego, co oznacza żepokrzywdzony musi sam złożyć prywatny akt oskarżenia w sądzie albo skargę (ustną lub pisemną) na Policji.Zgodnie z art. 487 Kodeksu postępowania karnego, akt oskarżenia może ograniczyć się do oznaczenia osobyoskarżonego, zarzucanego mu czynu oraz wskazania dowodów, na których opiera się oskarżenie.

Obrażanie danej osoby na forum internetowym może zostać zakwalifikowane także jako naruszenie dóbr osobistych, znajdujących się pod ochroną prawa cywilnego, w szczególności czci, na którą składają się: dobre imię (cześć zewnętrzna) i godność (cześć wewnętrzna). W takim przypadku przysługują środki ochrony przewidziane w art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego, obejmujące możliwość żądania od osoby, która dopuściła się naruszenia:

- usunięcia skutków naruszenia naszej, w szczególności poprzez złożenie oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie

- zadośćuczynienia pieniężnego

- zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

 

 

Podstawa prawna:

- art. 216 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.)

- art. 59 § 1, art. 487, art. 488 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr 89, poz. 555 z późn. zm.)

- art. 23 i 24 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.)

- art. 26 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jednolity Dz.U. 2010 r., nr 90, poz. 594 z późn. zm.)

- art. 17 pkt 1, art. 27 § 1 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., nr 43, poz. 296 z późn. zm.)

 

n
normalna

i nie widzę sensu żeby teraz w komentarzach ustalać kto był winny, czemu i jak do tego doszło. Niestety nikt już się nie dowie jak do tego wszystkiego doszło i na pewno nie można tak obrażać tych dwóch kobiet!!

a
abc
W dniu 06.01.2015 o 14:01, Muniek napisał:

nieoskrobane szyby ze szronu + dwie głupie baby = tragedia na torach

chyba Ty musisz być głupi skoro jesteś w stanie napisać coś takiego. Gratulacje dla Ciebie i obyś Ty nie miał nigdy żadnej tragedi... idioto.

n
normalna

Nie wierze! Niektórzy niech się lepiej zastanowią nad swoimi durnymi wypowiedziami. Tak, na pewno dwie siostry jechały do kościoła na święto ok.8 i na dodatek pijane. Brawo. Mam nadzieję, że nie czyta tego rodzina zmarłych, bo nie wyobrażam sobie co by poczuli widząc te deb***ne komentarze. Postawcie się na ich miejscu. I dokładnie zgadzam się z „ac” powodzenia dla wszystkich którzy pisali te komentarze, ciekawe jak się poczujecie gdy spotka was coś podobnego.

 

 

G
Gość
W dniu 07.01.2015 o 09:07, do pseudo policjanta napisał:

Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory jest on obowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy, oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.2. Kierujący jest obowiązany prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd.3. Kierującemu pojazdem zabrania się:1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

"G4" krzyż św. Andrzeja przed przejazdem kolejowym wielotorowym

Znaki G-3 i G-4 wyznaczają miejsce zatrzymania się w związku z ruchem pociągu lub innego pojazdu szynowego na przejeździe kolejowym bez zapór lub półzapór; znaki te informują, że na przejeździe występują odpowiednio jeden lub więcej torów.
Krzyż Św. Andrzeja nie nakazuje bezwzględnego zatrzymania się. Jeżeli jednak pod nim umieszczony jest znak B20 STOP to zatrzymanie się jest obowiązkowe. Kontynuowanie jazdy może nastąpić po upewnieniu się przez kierującego o możliwości bezpiecznego przejazdu.
Przed przejazdem kolejowym stosuje się również sygnalizatory świetlne, wysyłające tylko sygnał barwy czerwonej. Czasem w połączeniu z sygnałem dźwiękowym. Obydwa te sygnały stanowią bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy."

 

Masz coś jeszcze pseudo znawco prawa do pseudo policjanta? w miejscu gdzie dosłżo do wypadku stoi znak G4 oraz znak STOP. Dziękuje.

r
robo
W dniu 06.01.2015 o 23:31, Gość napisał:

Przez jeden rok możnaby zmodernizować wszystkie przejazdy kolejowe w Polsce na bezkolizyjne, jeden warunek - znieść kosztowne przywileje emerytalne mundurowym, rolnikom i górnikom.  Nagle pojawi się 35,5 mld zł, czyli 100 mln zł każdego dnia...

Chyba zatrzymałeś się na czasach komuny, bo zapewne nie zauważyłeś, że mundurowi mają już zniesiony przywilej emerytalny i robią do 55. Co do rolników to domyślam, że boli cię krus, ale nie wiem czy po 67 roku życia chciałbyś dostawać 800zł emerytury na miesiąc, a wcześniej to nie wiem czy byś chciał jak oni ryć w polu, bo to nie tylko jazda traktorkiem z klimą, ale także pielenie motyką w pełnym słońcu, a zimą przerabianie warzywek w zimnych przechowalniach. Górnikom się nie dziwię, że mają przywileje bo nie wiem czy byś chciał robić pd ziemią pół życia. Z resztą dobrze jest komentować jak się nic nie robi. Jak mają takie przywileje i dobrze o tym wiedziałeś to dlaczego nie wybrałeś ww. zawodów. Wykształcenie za słabe czy lepiej nic nie robić :).

o
obca
DO KHKHJ jak czytam ta twoja opinie ze kobiety byly pijane to mnie h*j bierze.ludzie ktorzy wypisuja takie bzdury to dlamnie idjoci itd poprostu brak slow na takich jak ty!!!!!!!!
d
do pseudo policjanta
W dniu 07.01.2015 o 00:21, policjant napisał:

no to sobie doczytaj prawo o ruchu drogowym.

Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory jest on obowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy, oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

2. Kierujący jest obowiązany prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd.

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska