Transfer Bydgoszcz przegrał w Częstochowie mecz Pucharu Polski

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz przegrał w Częstochowie.
Transfer Bydgoszcz przegrał w Częstochowie. Jarosław Pruss
Po raz drugi w tym sezonie bydgoszczanie przegrali w czterech setach z AZS-em Częstochowa. Najpierw, na inaugurację ligowego sezonu, a dzisiaj w meczu VII rundy Enea Cup Pucharu Polski.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Bydgoszczanie do remisu doprowadzili zaraz po drugiej przerwie technicznej, za sprawą skutecznego ataku Jurkiewicza (16:16). Gdy na blok bydgoszczan nadział się w ataku Jakub Vesely, Transfer objął prowadzenie, którego nie oddał do końca tego seta (25:22).

Zapis relacji na żywo: AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz na żywo

Podobny przebieg miał także drugi set. Podobnie jak w pierwszym podopieczni Marka Kardosa szybko uzyskali niewielką przewagę, ale bydgoszczanom szybko udało się ją zniwelować (7:7, 8:8, 11:11, 12:12). Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Długo utrzymywała się walka punkt za punkt, a gdy Transferowi udało się zdobyć punkt bezpośrednio z zagrywki (22:21) wydawało się, że bydgoszczanie są na dobrej drodze do wygrania także i tej partii. Niestety, w ataku nie mylili się Murek i Kaczyński, a do tego miejscowi zdobyli punkt blokiem.
Tylko na początku trzeciej partii, bydgoszczanom udało się nieznacznie prowadzić. AZS-owi udało się szybko odrobić stratę z nawiązką. Po zakończeniu drugiej przerwy technicznej, od stanu 13:16, miejscowi zdobyli aż siedem punktów z rzędu! Podbudowani częstochowianie nie pozwolili siatkarzom Transferu na zbyt wiele w ostatniej partii meczu.

W ćwierćfinałach (13 marca) zagrają: Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel, Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów - Effector Kielce, AZS Częstochowa - Asseco Resovia.

AZS CZĘSTOCHOWA - TRANSFER BYDGOSZCZ 3:1 (22:25, 25:23, 25:18, 25:21)
AZS (trener Marek Kardos): Buczek, Murek, Vesely, Kaczyński, Hebda, Marcyniak, Piechocki (libero) oraz Bednorz, Kamiński, Kaźmierczak.
TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki, Muagututia, Wieczorek, Janeczek, Waliński, Jurkiewicz, Bonisławski (libero) oraz Clark, Salas Moreno, J. Nowakowski, Wika.
Sędziowali: Waldemar Kobienia, Paweł Ignatowicz.