Transfer Bydgoszcz wygrał w Sosnowcu z Banimexem Będzin

(FIAŁ)
Transfer zaczął walkę o miejsca 5-12 w PlusLidze.
Transfer zaczął walkę o miejsca 5-12 w PlusLidze. Dariusz Bloch
Bydgoscy siatkarze pokonali MKS Banimex Będzin 3:1 w pierwszym meczu o miejsca 5-12 PlusLigi. Rewanżowy pojedynek w sobotę o 17.00. w Łuczniczce.

Po pokonaniu w dwumeczu będzinian, bydgoszczan w kolejnej fazie czekać będzie rywalizacja ze zwycięzcą rywalizacji w parze AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom.

Zapis relacji na żywo: MKS Banimex Będzin - Transfer Bydgoszcz na żywo

MKS BANIMEX BĘDZIN - TRANSFER BYDGOSZCZ 1:3 (14:25, 22:25, 25:18, 14:25)

MKS BANIMEX (trener Roberto Santilli): Oczko 3, Pawliński 10, Warda 3, Hebda 11, Żuk 8, Gaca 8, Milczarek (libero) oraz Wójtowicz 2, Kowalski, Sarnecki 2, Hunek 4. Punkty. Atak: 36 (36 ataków/110 wystaw - 33% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 7, po błędach rywala: 24.
TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 2, Waliński 15, Jurkiewicz 8, Jarosz 16, Cupković 20, Duff 2, Nally (libero) oraz Wolański, Gunia 6, Marshall, Murek. Punkty. Atak: 54 (54 ataki/104 wystawy - 52% skuteczności), blok: 12, zagrywka: 3, po błędach rywala: 24.

Sędziowali: Mariusz Gadzina (Strzyżów), Paweł Ignatowicz (Dąbrowa Górnicza).

Bydgoszczanie jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną w pierwszej partii wyszli na prowadzenie, które potem skutecznie powiększali. W ataku pomyłki w tej odsłonie nie zanotowali Waliński i Jurkiewicz, a swoje punkty dołożyli także Jarosz i Cupković. Transfer kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i pewnie wygrał 25:14, jednak w drugim secie gospodarze znacznie wyżej postawili poprzeczkę i bydgoscy zawodnicy zwycięstwo w tej odsłonie (25:22) zapewnili sobie dopiero w samej końcówce.

Jednak w trzecim secie Banimex zagrał dużo lepiej i skuteczniej, co miało swoje przełożenie także na wyniku końcowym - 25:18. Miejscowi utrzymywali przez całą partię bezpieczną przewagę (dwu, trzypunktową). W czwartym i decydującym secie Transfer ponownie wygrał do 14.