Trener Michał Orlik po meczu Unia Janikowo - Pogoń Nowe Skalmierzyce [wideo]

Jakub Stykowski
Michał Orlik, trener Unii Janikowo.
Michał Orlik, trener Unii Janikowo. Jakub Stykowski
W meczu 4. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej Unia Janikowo przegrała z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Przebieg tej konfrontacji relacjonowaliśmy na żywo.

W powyższym oknie wideo zobaczcie - co po meczu powiedział Michał Orlik - trener Unii Janikowo.

Unia Janikowo - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (1:2)

Bramki: Villarreal (31) oraz Kaczmarek (9), Zadka (39), Lis (75).
UNIA: Fabiszewski - Weber, Krysztopowicz (31. Pisula), Kryszak, Wojtyszyn - Zielecki (80. Kieliszewski) - Vakamawa (54, Sakai), Villareal (65. Szpucha), Roszak, Kujawski (65. Zaborowski) - Matuszewski.

Unia Janikowo - Pogoń Nowe Skalmierzyce na żywo

Relacja na żywo z meczu 4. kolejki trzeciej ligi.
18:5120.08.2022

Koniec meczu - 1:3.

W końcowych momentach meczu strzał z 10. metra oddał jeszcze Pawlik, ale posłał piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Fabiszewskiego. Chwilę później bramkarz Unii pewnie interweniował po strzale Zadki. Gospodarze natomiast mieli jeszcze rzut wolny. Koniec.

18:4920.08.2022

89'

Strzał Matuszewskiego, ale bramkarz Pogoni nie miał większych problemów z interwencją.

18:4420.08.2022

85'

Grająca w dziesiątkę Unia próbuje jeszcze walczyć. Trójka graczy, która weszła na boisko wniosła wiele świeżości, ale nie przekłada się to nadal na dokładne strzały.

18:4120.08.2022

82'

Pisula wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki. Strzelał Majerz.

18:3920.08.2022

80'

Zmiana w zespole Unii. Za Zieleckiego wchodzi Kieliszewski.

18:3820.08.2022

18:2920.08.2022

75'

3:1 dla Pogoni! Lis wykorzystał rzut karny, a wcześniej za faul w polu karnym drugą żółtą kartką ukarany został Kryszak.

18:2620.08.2022

67'

Kryszał został ukarany żółtą kartką za faul tuż przed polem karnym. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Kaczmarek, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

18:2320.08.2022

65'

Potrójna zmiana w zespole Unii. Schodzą: Kujawski, Yamakawa i Villareal. Wchodzą Zaborowski, Sakai i Szpucha.

18:2120.08.2022

62'

Kaczmarek bardzo niecelnie z dystansu. Wcześniej jednak Grabowski i Szweczyk efektownie wymienili się piłką i dali koledze okazje do oddania strzału. Wyglądało to nieźle, ale na szczęście dla Unii skończyło się tylko na strachu.

18:1520.08.2022

56'

Pinkowski zmienił Pawlika. Obraz gry od początku drugiej połowy jest taki sam. Piłkarze z Janikowa są bardzo waleczni i dążą do wyrównania. Brakuje im jednak precyzji w końcowych fazach akcji. Trzeba też przyznać, że przyjezdni są dobrze zorganizowani właśnie w obronie.

18:1020.08.2022

51'

Roszak uderzył z 16. metra, ale bramkarz nie miał większych kłopotów z interwencją. Szkoda, że lotu piłki nie zmienił Yamakawa, choć był tego bardzo bliski.

18:0620.08.2022

47'

Villareal w pole karne do Wojtyszyna. Ten szybko dośrodkował z prawej strony, ale Yamakawa nie zdołał zamknąć akcji. Od początku drugiej połowy piłkarze Unii wydają się być bardzo zmotywowani do walki.

18:0420.08.2022

46'

Rozpoczęła się druga połowa.

17:4820.08.2022

45+2'

Roszak ładnie przymierzył z 30. metra, ale posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wasiluka. Przed zakończeniem połowy z piłką w pole karne wdarł się jeszcze Villareal. Zwód, strzał, ale bramkarz Pogoni nie dał się zaskoczyć.

17:4520.08.2022

44'

Bardzo mocny strzał Szewczyka z dystansu, ale gracz Pogoni posłał piłkę minimalnie obok słupka. Po chwili gra przeniosła się na drugą stronę boiska. Pisula próbował główkować po rzucie rożnym, ale został powstrzymany przez obrońców gości.

17:4220.08.2022

42'

Strzał Kaczmarka z dystansu został zablokowany. Po chwili faulowany przez Lisa był Villareal. Miejscowi kibice głośno domagali się żółtek kartki dla gracza Pogoni.

17:3920.08.2022

39' - 1:2

Błąd obrońców Unii wykorzystuje Zadka, który z bliskiej odległości umieszcza piłkę w bramce. Pogoń prowadzi 2:1.

17:3720.08.2022

37'

Okres walki w środku pola. Pobudzili się natomiast miejscowi kibice, którzy mają wiele uwag do pracy sędziego.

17:3220.08.2022

32' -1:1

Unia doprowadza do wyrównania! Strzelcem bramki po składnej akcji w polu karnym przeciwnika Villarreal.

17:2920.08.2022

30'

Kontuzjowanego Krysztopowicza zmienił Pisula. Do zmiany doszło także w zespole gości.

17:2720.08.2022

27'

Szewczyk zagrał wzdłuż bramki, ale na szczęście Majerz i Czerwiński nie zdążyli zamknąć akcji. Po chwili sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

17:2420.08.2022

24'

Groźna akcja Pogoni, ale efektem tylko pierwszy rzut rożny. Po wrzutce było nerwowo, ale miejscowi uspokoili nieco sytuacje. Pomógł im też faulujący Czerwiński.

17:1620.08.2022

17'

Po stracie gola piłkarze z Janikowa są bardziej aktywni. Są częściej przy piłce i próbują konstruować  ofensywne akcje. Nie przekłada się to jednak na okazje do strzałów, bo goście są bardzo zdyscyplinowani w zespołowej obronie.

17:0920.08.2022

9' - 1:0 dla Pogoni

Aktywny od początku meczu Czerwiński został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Kaczmarek i Pogoń prowadzi 1:0. Duża radość zorganizowanej grupy fanów gości.

17:0420.08.2022

5'

Początek meczu to spokojne badanie sił z obu stron, choć w pierwszej minucie zanotowaliśmy już niecelny strzał. Uderzał Czerwiński, ale bardzo niecelnie. Przed momentem krótka przerwa w grze, bo opatrywany przez medyków był Krysztopowicz.

16:5920.08.2022

1'

Rozpoczął się mecz, gdy od sodka rozpoczęli goście. W Janikowie bardzo gorąco i parno. Na razie nie ma zapowiadanych burz, choć meteorolodzy zapowiadają je lada moment.

16:5720.08.2022

Pogoń rozpocznie mecz w składzie: Wasiluk - Grabowski, Lis, Szewczyk, Majez, Kaczmarek, Goliński, Szczepaniak, Józefiak, Pawlik, Dymarski.

16:4320.08.2022

Trwa rozgrzewka obu zespołów. Pojawia się tez coraz więcej kibiców. Decyzja zarządu Unii Janikowo, wszystkie jej mecze domowe mecze w tej rundzie oglądać można za darmo.