Unia Janikowo uległa Olimpii. Grudziądzanie strzelili trzy gole. Zobaczcie zdjęcia!

Daniel Ludwiński
Nie było niespodzianki w meczu Unia Janikowo - Olimpia Grudziądz. Faworytem spotkania byli goście i zgodnie z przewidywaniami wygrali 3:0.

Olimpia walczy w tym sezonie o awans do II ligi i choć ostatnio złapała zadyszkę, jej problemy to i tak nic w porównaniu z perypetiami zespołu z Janikowa, który znajduje się w strefie spadkowej.

Unia Janikowo uległa Olimpii. Grudziądzanie strzelili trzy g...

Gospodarze mogli mieć nadzieję, że własne boisko pomoże im sprawić niespodziankę, ale bezbramkowy wynik utrzymywał się tylko przez nieco ponad 20 minut - właśnie wtedy Szymon Stanisławski strzelił pierwszego gola dla Olimpii. Wkrótce po przerwie przewaga gości wzrosła i praktycznie jasnym stało się, że komplet punktów powędruje do Grudziądza.

Nadzieje miejscowych zostały rozwiane w 71. minucie, gdy trzeciego gola dla Olimpii strzelił Jakub Nawrocki.

Dzięki wygranej Olimpia powróciła na fotel lidera III ligi, ale może być to powrót chwilowy, gdyż dopiero w niedzielę swój mecz zagra Gedania Gdańsk. Unia Janikowo jest natomiast przedostatnia i do bezpiecznej lokaty traci cztery punkty.

Unia Janikowo - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)