
Dlaczego twój skrzydłokwiat nie chce kwitnąć?
Skrzydłokwiat jest bardzo ładny i pięknie się prezentuje w mieszkaniach.
Prawidłowo pielęgnowany skrzydłokwiat będzie miał nawet kilka kwiatów jednocześnie. Niestety, często skrzydłokwiat w warunkach domowych nawet miesiącami potrafi nie mieć kwiatów. Najczęściej to nasze błędy w uprawie i pielęgnacji są tego przyczyną.
Jeśli twój skrzydłokwiat nie kwitnie, sprawdź, jak właściwie go pielęgnować, by szybko zakwitł.

Skrzydłokwiat oczyszcza powietrze
Skrzydłokwiat to bardzo pożyteczna roślina. Oczyszcza powietrze z substancji toksycznych, pochłania zarodniki pleśni, szkodliwe promieniowanie wydzielane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne, a także takie szkodliwe substancje jak: formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten, tlenek węgla (czad).

Odpowiednia ziemia dla skrzydłokwiata
Ziemia w doniczce skrzydłokwiata powinna być żyzna, najlepiej próchniczna, o odczynie lekko kwaśnym. Skrzydłokwiat należy przesadzać co roku na wiosnę. Należy użyć nowej ziemi. Doniczka powinna być tylko trochę większa od poprzedniej. Jeśli roślina będzie miała zbyt dużo miejsca, zacznie się rozrastać system korzeniowy, a nie będą powstawały kwiaty.

Odpowiednia temperatura dla skrzydłokwiata
Skrzydłokwiat nie lubi silnego nasłonecznienia. Najlepiej postawić go w półcieniu lub na stanowisku jasnym, ale nie nasłonecznionym - najlepiej około 1 metr od okna. Gdy ma zbyt jasno, liście zmieniają kolor na bladozielone i roślina wolno rośnie. Optymalna jest temperatura: latem 18–25 °C, zimą przynajmniej 16 °C.