Przypominamy, że od piątku na drogach w całej Polsce trwa tegoroczna policyjna akcja"Znicz". - Policjanci we wszystkich powiatach naszego województwa prowadzą wzmożone działania - informuje Kamila Ogonowska, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Na drogach można spotkać zdecydowanie więcej patroli.
Wszystkich Świętych w regionie [sytuacja na drogach]
Od piątku na drogach naszego regionu doszło do sześciu wypadków, w których osiem osób zostało rannych, a jedna zginęła. Policjanci zatrzymali też 52 pijanych kierowców i odnotowali 263 kolizje.
Na drogach w Polsce doszło do 272 wypadków, zginęły 23 osoby, ponad 300 zostało rannych.
Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. - Przed nami najtrudniejszy dla wszystkich służb dzień Wszystkich Świętych. Dlatego, apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze - mówi Ogonowska.
Akcja "Znicz 2016" potrwa do środy, 2 listopada.
Trwa akcja "Znicz". Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa
wideo: TVN24/x-news