- W Polsce przedsiębiorstwa najczęściej realizują tak zwane innowacje produktowe, czyli wprowadzają do swojej oferty nowe, bądź znacząco ulepszone produkty i usługi - wyjaśnia Krzysztof Duchnowski, prezes Fundacji Innowacji i Rozwoju. (jest ona organizatorem trzeciej edycji konkursu).
Krzysztof Duchnowski dodaje: - Coraz częściej mamy do czynienia również z innowacją procesową, a więc nowymi lub ulepszonymi metodami produkcji albo sposobem świadczenia usług - dzięki na przykład wdrożeniu nowej technologii oraz inwestycji w linie technologiczne, maszyny i urządzenia.
W konkursie liderów innowacji i rozwoju bezpłatnie mogą wziąć udział nie tylko mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też gminy i organizacje pozarządowe.
Tytuły i wyróżnienia będą przyznawane w 16 edycjach regionalnych oraz podczas ogólnopolskiego finału.
Do konkursu można zgłaszać się do 30 września. W tym celu trzeba wypełnić i przesłać ankietę, którą można pobrać ze strony www.liderzyinnowacji.pl.
Wyniki regionalne zostaną ogłoszone w październiku i listopadzie
podczas seminariów, odbywających się w miastach wojewódzkich. Galę ogólnopolską zaplanowano na grudzień i ma mieć ona miejsce w Warszawie.
(AW)
