Turniej Kwalifikacyjny Siatkarek do Igrzysk Olimpijskich. Polska przegrała z Rosją po tie-breaku

FIAŁ, Foto Olimpik/x-news
Archiwum
Polskie siatkarki od porażki po tie-breaku w meczu z Rosjankami rozpoczęły rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Biało-czerwone jutro w drugim grupowym pojedynku zmierzą się z Belgijkami.

Polki bardzo dobrze zaprezentowały się w trzech setach. W dwóch pierwszych odniosły pewne zwycięstwo - 25:18 i 25:19, a do tego zagrały w nich bardzo dobrze, utrudniając przeciwniczkom grę przede wszystkim za sprawą doskonałej zagrywki, a ponadto świetnie przyjmowały serwis rywalek.

Zapis relacji: Polska - Rosja na żywo

W trzecim secie, o zwycięstwie Mistrzyń Europy zadecydowała dopiero wyrównana końcówka (25:22), a potem podopieczne Jurija Babicheva zagrały już zdecydowanie lepiej. Kapitalnie na skrzydłach spisywały się Obmochaeva i Kosheleva. Naszym zawodniczkom mocno spadł procent skuteczności w ataku - odpowiednio 27% w III secie, 19% w IV i 15% w tie-breaku, a Rosjanki zanotowały skuteczność na poziomie 21% w trzeciej partii, 41% w IV i 83% w V. Ponadto, w trzecim i czwartym secie w sumie, nasze siatkarki oddały rywalkom aż 29 punktów po błędach własnych!

Jutro Polki zmierzą się z Belgijkami (15.30).

POLSKA - ROSJA 2:3 (25:19, 25:18, 22:25, 14:25, 10:15)
POLSKA (trener Jacek Nawrocki): Wołosz 2, Werblińska 13, Pycia 6, Skowrońska-Dolata 20, Jagieło 7, Polańska 7, Maj-Erwardt (libero) oraz Kurnikowska 3, Bełcik 1, Grejman, Tomsia 1. Punkty. Atak: 39, blok: 9, zagrywka: 12, po błędach rywalek: 36.
ROSJA (trener Jurij Marichev): Kosianienko 1, Shcherban 14, Zaryazhko 5, Kosheleva 16, Obmochaeva 12, Fetisova 1, Malova (libero) oraz Malykh 1, Startseva, Lyubushkina 3, Sokolova 3, Khodunova 1. Punkty. Atak: 39, blok: 10, zagrywka: 8, po błędach rywalek: 45.

Pozostałe wyniki. Grupa A: Holandia - Niemcy 2:3 (28:26, 22:25, 22:25, 25:20, 11:15), Chorwacja - Turcja (g. 19.15).