- Mamy pełną obsadę w najmłodszej grupie, czyli przedszkolakach, dużo chętnych jest też wśród dzieci z klas od I do III. Są jeszcze miejsca w grupie wiekowej klas IV-VI - mówi Katarzyna Piotrowska. - Na spotkaniach nie tylko rysujemy, ale wprowadziłam informacje o historii sztuki. Na początku mówiliśmy o powstaniu stylów. Teraz będziemy omawiać kierunki sztuki. Opowiadam i przedstawiam ciekawostki. Ma powstać tzw. książka na kolanie o historii sztuki. Ta bardzo ciekawa forma poznawania dla dzieci i młodzieży.
Nauczyciele protestowali przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy
Na zajęciach nie ma oceny prac. O rysunkach uczestnicy rozmawiają, wyrażają swoje emocje, ale nie ma skali ocen. - Młodzi muszą poznać smak krytyki, ale musi być to krytyka konstruktywna - mówi Piotrowska. - Bierzemy udział także w konkursach.
Dzieci i młodzież pokazują swój talent na zajęciach plastycznych. - Dzieci są bardzo kreatywne, ich prace są bardzo ciekawe, mają wspaniałe pomysły, a ja staram się ich nie ograniczać - dodaje pracownica TOK. - Mają talent i warto go rozwijać.
Na dotychczasowych zajęciach dzieci i młodzież tworzyli autoportrety, które ozdobiły ich indywidualne portfolio artystyczne oraz wykonywali prace plastyczne na ogólnopolski konkurs plastyczny "Portret mojej pani" z okazji Dnia Przedszkolaka, "Kot i pies - nasi czworonożni przyjaciele" oraz wojewódzki konkurs "Z ekologią bez granic".
Wideo: Pogoda na dzień (13.10.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
źródło: TVN Meteo Active /x-news