- Będziemy przyjmować chętnych na pewno do 15 października - informuje Krystian Kisiel z działu marketingu Bydgoskiej Szkoły Wyższej. - W tym roku największym powodzeniem cieszą się takie kierunki, jak fizjoterapia, pielęgniarstwo i logistyka. Jeśli ktoś waha się, czy podjąć studia, ma jeszcze na to szansę.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
BSW rozpoczęła nowy rok akademicki w sobotę. Tego samego dnia uroczystości inauguracyjne odbyły się w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Tutaj również przyjmowani się jeszcze kandydaci. - Mamy rekrutację ciągłą przez cały rok, co jest korzystne dla studentów, na przykład w sytuacji, gdy chcą oni zmienić kierunek lub uczelnię - wyjaśnia Sabina Stankiewicz, rzecznik prasowy WSG. - Jest wtedy możliwość przeniesienia się również w trakcie roku akademickiego i zaliczenia części zajęć. Zawsze jednak tradycyjnie mówimy o rekrutacji zimowej i letniej.
W obecnym naborze chętnych nie brakuje na kierunek przemysły kreatywne - jak podkreśla Sabina Stankiewicz, jedyny taki w skali kraju. - Popularnością cieszą się również kierunki inżynierskie oraz związane z obszarem medycyny. Wśród tych pierwszych możemy wymienić mechatronikę, logistykę, grafikę komputerową, informatykę i programowanie. Jeśli chodzi o kierunki z obszaru medycyny, to kandydaci najchętniej wybierają fizjoterapię, dietetykę, nauki o zdrowiu, sport czy wychowanie fizyczne.
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy prowadzi rekrutację na studia I, II stopnia oraz podyplomowe. - Wśród najpopularniejszych kierunków są logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość - wymienia Magdalena Karpińska, rzecznik prasowy uczelni. - Wiele osób decyduje się na psychologię w biznesie, a także informatykę w biznesie.
W tym roku WSB proponuje nowość na studiach II stopnia - pedagogikę, którą przygotowano we współpracy z instytucjami i placówkami tej branży. Uczelnia prowadzi zapisy kandydatów do 15 października.
Do tego dnia przedłużyła rekrutację również Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy. Zainteresowani tą uczelnią mogą wybrać 5-letnie prawo. Są to studia jednolite magisterskie. Z kierunków na studiach I stopnia na przyszłych studentów czekają miejsca na pedagogice, administracji, ekonomii (wszystkie trzy dostępne również na studiach II stopnia), pracy socjalnej, finansach i rachunkowości, informatyce czy budownictwie.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oferuje studia inżynierskie i licencjackie. Do wyboru są kierunki: nowe media i e-biznes, finanse i rachunkowość, pielęgniarstwo, filologia (specjalność: filologia angielska), pedagogika, administracja, zarządzanie, informatyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria zarządzania.
Trwa również rekrutacja do Kujawskiej Szkoły Wyższej. KSW oferuje studia na kierunkach licencjackich i inżynierskich. Do wyboru są kierunki medyczne: fizjoterapia i pielęgniarstwo (ostatni z kierunków również m.in. w Grudziądzu). Zainteresowani mogą zdecydować się również na kierunki społeczne, m.in. administrację, bezpieczeństwo narodowe, ekonomię, logopedię. Z kierunków technicznych uczelnia proponuje bezpieczeństwo i higienę pracy. budownictwo, energetykę, logistykę i transport. W Grudziądzu można studiować informatykę oraz inżynierię mechaniczną.
Uniwersytety w regionie: UKW, UMK i UTP prowadzą nabory na studia zaoczne.
Pogoda na dzień (02.10.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news
