Uczeń "Królówki" finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy...

  Uczeń "Królówki" finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej. Powalczy o laury

  red

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kacper Mrozowski i jego opiekun naukowy - Tomasz Zygora

  Kacper Mrozowski i jego opiekun naukowy - Tomasz Zygora ©Nadesłane

  Kacper Mrozowski z klasy IIIc III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu dostał się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO", zorganizowanym przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
  Kacper Mrozowski i jego opiekun naukowy - Tomasz Zygora

  Kacper Mrozowski i jego opiekun naukowy - Tomasz Zygora ©Nadesłane

  W pierwszym etapie tego konkursu należało wykonać projekt badawczy dotyczący geologii regionu. Kacper Mrozowski wykonał pracę pt. "Kopalnia odkrywkowa wapienia - przekleństwo czy błogosławieństwo dla gminy Barcin".

  Do etapu finałowego, który odbędzie się w dniach 25 - 27 marca w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, eksperci z zakresu geologii zakwalifikowali 59 uczniów, spośród kilkuset prac, jakie napłynęły do Instytutu Geologii. W gronie finalistów znalazł się uczeń "Królówki".

  Laureaci OKAWANGO mogą dostać się na studia wyższe na kierunki geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskując maksymalną liczbę punków w procedurze kwalifikacyjnej, a finaliści uzyskają ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu Geografia. Dodatkowo trzech najlepszych laureatów uzyska możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zagranicznej ekspedycji geologicznej organizowanej przez Wydział Geologii UW.

  Opiekunem naukowym ucznia jest Tomasz Zygora.


  Flash Info odcinek 5 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej