W pierwszym etapie tego konkursu należało wykonać projekt badawczy dotyczący geologii regionu. Kacper Mrozowski wykonał pracę pt. "Kopalnia odkrywkowa wapienia - przekleństwo czy błogosławieństwo dla gminy Barcin".
Do etapu finałowego, który odbędzie się w dniach 25 - 27 marca w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, eksperci z zakresu geologii zakwalifikowali 59 uczniów, spośród kilkuset prac, jakie napłynęły do Instytutu Geologii. W gronie finalistów znalazł się uczeń "Królówki".
Laureaci OKAWANGO mogą dostać się na studia wyższe na kierunki geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskując maksymalną liczbę punków w procedurze kwalifikacyjnej, a finaliści uzyskają ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu Geografia. Dodatkowo trzech najlepszych laureatów uzyska możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zagranicznej ekspedycji geologicznej organizowanej przez Wydział Geologii UW.
Opiekunem naukowym ucznia jest Tomasz Zygora.
Gniewkowianie z Klubu Górskiego Monte Rosa zdobyli Mont Blan...
Warsztaty kulinarne z Olkiem Domierackim, finalistą programu...
Kinga Sawicka spod Gniewkowa opłynęła przylądek Horn! [zdjęcia]
Flash Info odcinek 5 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.