Udany debiut Jokera Mekro Świecie w Pucharze Polski Kobiet

Jokerki pokonały zgodnie z oczekiwaniami Orła Malbork 3:0
Jokerki pokonały zgodnie z oczekiwaniami Orła Malbork 3:0 Sławomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w meczu 3. rundy Pucharu Polski Kobiet w Malborku. Drugoligowy Orzeł przegrał w trzech setach z Jokerem Mekro Świecie.

Orzeł Malbork - Joker Mekro Świecie 0:3 (14:25, 18:25, 23:25)
Joker: Wenerska, Toborek, Ziółkowska, Wyrwa, Łukasiewicz, Kutyła, Walczak (libero) oraz Przepiórka, Możdzeń, Flakus, Strządała.

Beniaminek I ligi ze Świecia debiutował w tych rozgrywkach. Zespół z Malborka szlaki przetarł w zeszłym sezonie. W II lidze Joker miał patent na wygrywanie z Orłem, choć w hali w Malborku zwycięstwa nie zawsze przychodziły łatwo.
- Chcieliśmy wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił - informuje trener Jokera Mariusz Bujek. - To się nam udało. Zagraliśmy może nieładnie, ale profesjonalnie. Starałem się, żeby wszystkie zawodniczki zagrały po równo. Pierwsze dwa sety poszły łatwo. Trzeciego zaczęliśmy od 1:6. Dziewczyny jednak zmobilizowały się i odrobiły straty z nawiązką. W sumie powinny wygrać do 20, ale chwilowy przestój i szczęście gospodyń sprawiły, że był remis 23:23. Jednak, po wziętym czasie przeze mnie, dwie ostatnie akcje należały do nas.

W kolejnej rundzie Joker jako gospodarz zmierzy się ze zwycięzcą meczu KS Murowana Goślina - Roltex Zawisza Sulechów.

Nike rywalem Budowlanych

Przypomnijmy, że w tej rundzie Budowlani Volley Toruń mieli wolny los. Podopieczne Mariusza Soi czekały na rozstrzygnięcie meczu w Węgrowie. A tam Sokołów S.A. Nike pokonał Spartę Warszawa 3:1 (25:17, 25:16, 25:27, 25:23). Zatem w rundzie nr 4 Budowlani zmierzą się z Nike.

Inne wyniki: AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 23:25, 21:25), Karpaty Krosno - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:15, 25:18, 25:16).