https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ukradł batony ze sklepu. Potem wyciągnął nóż!

mm
Mężczyzna trafił do aresztu.
Mężczyzna trafił do aresztu. Dariusz Gdesz/zdjęcie ilustracyjne
Mieszkańcowi Pakości za rozbój grozi nawet 10 lat więzienia.

W sobotę około godziny 20 do jednego ze sklepów w Pakości wszedł młody mężczyzna. Niepostrzeżenie zabrał karton z batonami i chciał szybko opuścić sklep. Zauważył to jednak inny klient. Wybiegł za nim i próbował go zatrzymać.

Złodziej jednak niepostrzeżenie wyjął nóż i zagroził świadkowi. - Dalsza sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie, bo choć interweniującemu mężczyźnie udało się wytrącić sprawcy nóż, to uciekł on i ukrył się - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Policjanci pozyskali informacje na temat sprawcy. Sporządzili rysopis, przejrzeli monitoring i przystąpili do poszukiwań. Trwały one niemal całą dobę.

Wczoraj około godziny 14 funkcjonariusze namierzyli 27-latka w jego mieszkaniu w Pakości. Zatrzymali go i doprowadzili do aresztu. - Pakoscy policjanci przygotowują do oskarżyciela materiał dowodowy świadczący o tym, że pakoszczanin dopuścił się kradzieży rozbójniczej - dodaje Drobniecka.

Niedługo mężczyzna usłyszy właśnie zarzut rozboju. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Pogoda na dziś, wideo: TVN Meteo Active/x-news

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Pakość- więc pakościanin, nie pakoszczanin ;-)
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska