https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ukrył zwłoki ojca, aby pobierać zasiłek. Są zarzuty dla 28-latka

q
28-letni mieszkaniec Gniezna przez ponad dwa miesiące mieszkał ze zwłokami swojego ojca, które ukrył w piwnicy. Mężczyzna zrobił to, bo chciał pobierać zasiłek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, co udało mu się w styczniu i lutym. Ale w piątek wszystko wyszło na jaw po sygnale od sąsiadów zaniepokojonych nieprzyjemnym zapachem – podał portal Onet.

Jak czytamy w Onecie gnieźnieńscy policjanci ujawnili zwłoki mężczyzny w jednym z mieszkań na osiedlu Grunwaldzkim. Ukryte były w pomieszczeniu piwnicznym, do którego wchodziło się przez klapę w podłodze. Mundurowych zaniepokoił nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i fakt, że klapa była przykryta wykładziną, na której stał tapczan. Po jego odsunięciu odkryli kryjówkę, w której znajdowały się zwłoki mężczyzny.

Jak ustalono, zmarły był ojcem 28-letniego mężczyzny, który ze zwłokami swojego ojca mieszkał od grudnia ubiegłego roku. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich w śmierci 57-latka. Ale jego syn i tak odpowie przed sądem.

- W sobotę prokurator przedstawił zatrzymanemu 28-latkowi zarzut znieważenia zwłok oraz wyłudzenia pieniędzy po zmarłym ojcu za ostatnie dwa miesiące. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności - poinformowała aspirant Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że chciał pobierać zasiłek pielęgnacyjny i stały z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Udało mu się to w styczniu i lutym.
Źródło: Onet

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
3 marca, 20:46, Gość:

Uważam,że pieniądze niszczą ludzi

To je oddaj.

G
Gość

Uważam,że pieniądze niszczą ludzi

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska