UKS Tęcza trzecia w finale Pucharu Tymbarku

mazZaktualizowano
Dziewczyny z UKS Tęcza na turnieju zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem UKS Tęcza
UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz ponownie dała pokaz wyśmienitej gry w Warszawie. W ogólnopolskim finale turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zajęła wysokie, trzecie miejsce.

W tym turnieju bydgoszczanki grają już od 2008 roku.
W finałach ogólnopolskich biorą udział co rok, ale wcześniej nie udało nam się osiągnąć takiego wielkiego sukcesu. W 2015 dziewczyny zajęły szóstą pozycję, a w 2013 piąte miejsce w Polsce. W tym roku dziewczyny osiągnęły największy sukces zdobywając brązowe medale w kategorii U-12.

Wyniki meczów grupowych:
Pomorskie (SP Kamienica Szlachecka) - UKS Tęcza 1:1
Zachodnio-pomorskie (UKS Olimpia Szczecin) - UKS Tęcza 1:1
Świętokrzyskie (SP Baćkowice) - UKS Tęcza 1:5

Z grupy wyszły z drugiego miejsca i w ćwierćfinale spotkały się z koleżankami z województwa małopolskiego.
W spotkaniu z UKS 3 Staszkówka Jelna padł remis 2:2, ale w karnych bydgoszczanki wygrały 2:0.

W półfinale, po wyrównanym meczu, przegrały z wielkopolską 0:2.

W meczu o trzecie miejsce dziewczyny z Tęczy ponownie zagrały z zachodniopomorskim; z Olimpią Szczecin zremisowały 1:1 i tym razem w karnych nasze dziewczyny zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 3:2.
Do Bydgoszczy wróciły z brązowymi medalami!

Skład UKS Tęcza: Martyna Gościńska, Julia Wilińska, Marta Bartczak, Julia Czarnikowska, Fatima Doberstein, Ida Czyżykowska, Martyna Kujawa, Zofia Szulakowska, Dominika Radziwon, Wiktoria Marciniak, Maja Czerwińska, Gabriela Waszczuk.
Trenerzy: Michał Araszewski, Mikołaj Ludka.

Przypomnijmy, że w kategorii U-10 w finale Pucharu Tymbarka zwyciężyły dziewczęta z UKS Szóstki Inowrocław.

Zobacz: Dziewczyny z Inowrocławia najlepsze w Polsce

Nieźle spisali się też chłopcy z naszego regionu. Drużyna UKS Gol Brodnica zajęła 7. miejsce, a ekipa SP nr 3 Wąbrzeźno uplasowała się na 15. pozycji.